Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség! Angol nyelvbéli...

Segítség! Angol nyelvbéli elakadás! Nyelvtanban és jelentésmagyarázatban SOS segítség?!

Figyelt kérdés

Nem házi feladat, hanem már tömör megtanulandó lenne, de sok mindent nem értek.


1., Vannak olyan igék, amik +ing-et kapnak, van, ami to+inf-fel képez duplaigés kapcsolatot. Ezt értem, de kezd k@@rva homályos lenni a végére. Értem, hogy ez magolós rész, és rengeteget foglalkozom az angollal, de ha be akarják velem magoltatni szabályszerűen, nekem lőttek.

Kaptam példamondatokat, de a kérdésem itt: melyik után jön Gerund, melyik után sima? Össze vagyok zavarodva, mert ha gondolkozom, belezavarodom.

Nem lett elmagyarázva alapból, és ha rákeresek, belenonyolódom. Példák:

Promise, carry on, stand, fancy (ige), can’t help, agreed, suggested, decided, offered, refused, don’t mind, avoid



2. Ezután az előzőhöz kapcsolódva a help ige valamilyen kivétel, merthogy van olyan is, hogy helping. Na most annyit tudok megintcsak “szabály” alapján, hogy a help (az előző vonatkozásában; homályos, de to+infes) az statikus ige (nincs continuousban alakja) és nem lehet utána Gerund, valamint maga a help IGEKÉNT (!) nem kaphat ing-et se, hanem to-val használják, de van eset, ahol mégsem.

Ez nyelvtanilag hogyan van? Miért kivétel?

Helping-ről tudok, szófajilag viszont határozószóként/főnévként, így nem értettem, igeként milyen kivételre gondolhatott a tanárom helpingként.


3., Továbbra is a help ige. 2., pontba említve volt, hogy tanítottak alapján a helpnek nincs present continuous-os alakja, mégis látom/hallom használva. Akkor most lényegében elfogadható, vagy megváltozik a jelentése esetleg, amiatt használatos continuousban?

Valamint a think ige. “I think” alakja és “I’m thinking” használata, ugyanebbe a viszonylatba. Van jelentéstartalmi különbsége, vagy megváltozott értelme esetleg?


3. (...) of 12 years vagy for 12 years. Mi a különbség jelentéstartalmilag? Valamint mikor melyik használatos? Az of-osat magyarra nem tudtam lefordítani, ezért akadtam meg.


4. Ha már a jó öreg Gerund... would+verb+ing form. Egyáltalán nem tudom használni, de dolgozat lesz belőle. Nem írtam példamondatot se, de rákerestem neten. Megértettem saját gógyiból, de szabály alapján kell írjak, ahogy a tanár tanít. pl.: “Miért kap -ing-et? Miértt ezt az alakot használtad? Állításod igazold!” És ez ér pontot. Ezért szívom a fogam.



Köszönöm nagyon előre is!!!!


2018. jan. 15. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
+. I think= úgy gondolom I'm thinking = jelen pillanatban éppen gondolkodom. Az egyik jelenleg zajló cselekményt fejez ki, a másik meg egy általános vélekedést egy adott dologgal kapcsolatban. Ez pl. magyarban is érzékelhető szerintem, nem mindegy hogy gondolkodom a sülthúsokról, úgy általában, vagy pedig azon gondolkodom, hogy sült húst kellene sütnöm.
2018. jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!