Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a a Beszéljangolul.com, avagy Lados Olivér angol nyelvtanítási módszerével kapcsolatosan? Próbálta valaki?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Egyetlen fillért ne adj ki ilyesmire!


Rá kell szánni az időt, úgy menni fog. Nincs olyan, hogy pár hónap alatt x szintre eljutsz, ilyeneket nehogy elhiggy.

2018. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik ki is próbálták ezt a módszert.
2018. jan. 22. 20:02
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
Lados Olivér fog írni álnéven, arra számíts...
2018. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Megvan a válaszom erre az esetre is... :)

Továbbra is várom azok válaszát, akik próbálták ezt az oktatási módszert.

2018. jan. 24. 19:39
 5/22 warhammerarmy válasza:
69%

Üdv,

Én jelenleg is ezt használom (robin hood szinttől kezdve)

és méltán állíthatom,hogy nagyon jó cucc!


Próbáltam már ilyen-olyan módszereket,de ez eddig a legjobb.


Én a youtube-on keresztül találtam rá,az ingyen videókon keresztül és annyira megtetszett,hogy megvásároltam a tananyagot.


Mellette ajánlom ezt az oldalt,amennyiben valami nem tiszta a későbbiekben: [link]

2018. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

SZia! Köszönöm a válaszod!

Kifejtenéd bővebben, hogy mitől más ez a fajta tanulási módszer, mint az átlagos magyar oktatás?

Mik a tapasztalatok? Mennyit fejlődött a beszédkészséged és mi által javult az?

2018. jún. 28. 20:02
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

En evekig kutattam, agyaltam egy hasonlo modszeren, aztan talalkoztam D. HOVE, English Today. Ez egynyelven tanit.


A masik a beszeljangolul.com


Nem mond hulyeseget az Oliver.


Beszeltem is vele telefonon.


A hazai nyelviskolakban az ertes magyarul zajlik, nem angolul. Az adott angol kifejezesnek gondolathoz kell kapcsolodnia. Nem a magyar szohoz.


Az ertesnek kozvetlenul, direktben kell megtortennie.


Ha valaki kivancsi, akkor par honap mulva, ha ir privatot, akkor szivesen megirom a tapasztalataimat.


Bar az Oliver anyagat kiegeszitem mas egynyelvu anyaggal is.

2019. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
87%

Én használom és elégedett vagyok vele, valóban működik. De már jó néhány leckét feldolgoztam, és még mindig bizonytalan voltam benne, hogy valóban olyan jó-e ez a módszer. Nekem már korábban is volt egy kb. 2500 szavas stabil szókincsem (írásban), de a beszélt nyelvet nem értettem. Mivel a lányom teljesen kezdő, így nem a haladó, hanem a kezdő (Denisz) tanfolyamot kezdtem el vele együtt. Ami meglepett és amit a módszer működőképességéről meggyőzött engem, hogy elkezdtem érteni a beszélt nyelvet. De érdekes módon nem csak a beszélt nyelvnek azt a részét (szavak, nyelvtani szerkezetek), amire a Denisz tanfolyam kiterjedt, hanem azon bőven túlmenően is. Ráhangolta a fülem a beszélt angol nyelvre. De ez az érzés csak a kezdő (Denisz) tanfolyam vége felé jött el. Egészen addig bennem volt, hogy az egész lehet hogy csak egy nagy marhaság.


Ami a bizalmamat folyamatosan gyengítette a módszerrel kapcsolatban, hogy Olivér minden cikke, minden hírlevele arról szólt, hogy ez az egyetlen valóban működő hatékony módszer, és minden más módszer tévút. Bennem pedig van egy ösztönös ellenkezés azokkal a prófétákkal szemben, akik azt állítják, hogy csak az ő útjuk üdvözítő. Nálam ez a nagy nyomulás inkább kontraproduktív volt.


De a saját tapasztalatom az, hogy a módszer valóban jó, a tananyag valóban minőségi, megéri az árát. De a "minden más módszer teljes tévedés" szlogen (még akkor is ha esetleg történetesen valóban igaz lenne) nem rokonszenves.

2019. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%

"Én jelenleg is ezt használom (robin hood szinttől kezdve)

...

"mitől más ez a fajta tanulási módszer, mint az átlagos magyar oktatás?"


Látod: attól, hogy robin hood szintről eljuthatsz a segítségével mondjuk twist olivér szintre. De mondjuk középfokra, vagy felsőfokra ne számíts, olyasmit nem is ígér. :D

2019. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

A #7 hozzászóló vagyok.


Egyetértek abban a #8 hozzászólóval, hogy ez nem nyelvvizsgára felkészítő tanfolyam. Nem ezt tűzi ki célul. Nagyon kis lépésekkel halad. Nem az a célja, hogy gyorsan feltupírozza a tanuló tudását, hanem hogy biztos alapot adva készségeket építsen. És ebben szerintem valóban hiánypótló. Én kombinálom ezt a tanfolyamot könnyített olvasmányok olvasásával és hallgatásával (Oxford Bookworms, Oxford Dominoes, Penguin Readers). Meggyőződésem, hogy az angol szöveg fogyasztása (hallgatás, olvasás) az, ami előrevisz. De tény, hogy nekem nem célom nyelvvizsga letétele, nem is nagyon zavar, hogy nem arra készít fel.

2019. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!