Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidőknél a folyamatos...

Angol igeidőknél a folyamatos időknél mindig van benne valamilyen idő pl. for 3 houors, at 6. , at noun. Stb?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Néha van, néha nincs.
2018. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerű.


What are you doing? - I'm reading.

I was sleeping when the my brother came home.

2018. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az baj. Legalább valamiről meg lehetne könnyebben ismerni vagy megtanulni
2018. jan. 26. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:

1. a Present Perfect Continues-ban mindig benne van:

I've been sbowboarding since early morning.

We've been waiting for the hurricane for 5 days.


2. A t0bbiben nincsen:

I'm reading a book.

She was cleaning her room when Peter knocked on the door.

2018. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"1. a Present Perfect Continues-ban mindig benne van:"

Angol angol nyelvtan szerző: Notice also that the present perfect continuous can be used with or without a time phrase.

Magyar angol nyelvtan szerző: Eltérő sajátosság viszont, hogy míg a continuous alak időhatározó nélkül is kifejezi azt, hogy a a cselekvés még mindig tart...

2018. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne az időről ismerd fel, nem csak arról lehet. Fordítsd le. Folyamat vagy történsés? Elég könnyű megállapítani.


Az, hogy valaki leesik a létráról, az egy történés, egy pillanat alatt történik, nem eseget ott az illető 2 órán át, nem történhet semmi más párhuzamosan (úgy alapértelemben véve). Az, hogy valaki olvas, az egy elhúzódó cselekvés. Logikus, gondold át, ismerd fel.

2018. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindig van benne a mondatban. Amúgy nem is kell, hogy benne legyen, logikailag könnyű felismerni, hogy mi milyen időt és időtartamot jelent.


Figyelj:


I feed my werewolf with chicken legs. - Csirkelábakkal etetem a vérfarkasomat. (Úgy általánosságban véve, minden nap, rendszeresen.)


I'm feeding my werewolf. Etetem a vérfarkasomat. (Most. Nézd, hogy eszik. Nyilván eltart egy ideig, folyamatos cselekvés.)


I fed my werewolf. Megetettem (valamikor régebben, már rég vége a cselekvésnek) a vérfarkasomat.


I was feeding my werewolf. Etettem a vérfarkasomat. (Pl. valaki rákérdez, mit csináltál tegnap a délután folyamán és erre simán válaszolhatod ezt.)


I've fed my werewolf. Épp megetettem vagy már megetettem.


I've been feeding my werewolf. (Épp) etettem a vérfarkasomat. (Sokáig tartott és épp most hagytam abba.)


I will feed my werwolf. Meg fogom eteteni. Valamikor.

I'm going to feed my werewolf. Meg fogom etetni. (ez biztosabb, itt már indulok is a tálkájáért.)


I will be feeding my werewolf. Etetni fogom a vérfarkasomat. (Mondjuk a holnap este folyamán, szóval ne gyere át 7 és 9 között...)


I will have fed my werewolf. Már meg lesz etetve a vérfarkasom. (A jövő egy időpontjában már meg lesz etetve.)

2018. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!