Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL angol c1 vélemények?

ECL angol c1 vélemények?

Figyelt kérdés
ha tudnátok valamilyen hasonlítási alapot mondani, hogy akinek meglett, az mondjuk hány %os érettségit tett, az lenne a legjobb. felvételihez kéne többletpontként, tehát épphogy csak át kéne csússzak 61%-kal :D

2018. jan. 27. 20:40
 1/2 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem 84%-ra középszinten angolból, és most decemberben mentem el felsőfokú ECL írásbelire, nem nagyon készültem rá, sok levelet írtam, olvasni meg amennyit az interneten olvastam angolul. Úgy mentem el, hogy nem lesz meg, mikor meg kijöttem, akkor meg teljesen tudtam, hogy nem lesz meg. A szövegértés iszonyat nehéz volt, a végén már csak tippelgetni tudtam, a levél az vegyes volt, mert az egyikben könnyű témáról kellett írni, a másikban meg nehézről, már nem nagyon emlékszem rájuk.

Végül mikor megláttam, hogy sikerült 60%-kal, azt hittem, hogy álmodom, vagy infarktust kapok. Az olvasáskészségem 45% lett, az íráskészségem meg 75%, így átlagban kijött a 60%.

Sok sikert!

2018. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ChaserHUN válasza:

Nem tudom még mennyire releváns de leírom a tapasztalataim.

Én tavaly decemberben voltam. Igaz általános óta végig angolt tanultam, 2010-ben TELC középfokút tettem ami 90% felett volt. Azóta nem foglalkoztam angollal filmek és sorozatok nézésén túl. Vizsga előtt kb. hét alkalommal voltam angol tanárnál. Megcsináltam a C1 ECL felkészítő könyveit, plusz átolvasgattam az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet. A szövegértésem 90% lett, az írás 71%. A hallgatós 50% a szóbeli 60%, így Össz 68%-al mentem át. A hallgatós sokkal nehezebb mint amit a felkészítő könyvhöz mellékelnek! Akcentusokkal beszélnek (egyikben ír, másikban már nem is emlékszem), továbbá zenével és zajokkal nehezítik a felvételeket. Másfelől nagy előadóteremben voltunk ahol visszhangzott és még úgy szóltak a hangszórók mintha egy szokol rádiót hallgatnál. Szóval ide mindenképp érdemes nehezebben érthető szövegeket hallgatni, mert a filmekben és sorozatokban azért elég érthetően beszélnek.

A szóbelin politikai témát húztunk, amiről egyikünk sem akart túlzottan beszélni (munka miatt és érdeklődés hiánya miatt), plusz migráció ahol a vizsgáztató le is állított miután hallotta a véleményemet :D Utána pedig celebekről és az életükről kellett beszélni.


Összességében nem kell összefosni magad tőle, a témákat és hozzátartozó szókincset nézd át és nem lesz gond :)

2018. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!