Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek oroszt érdemes...

Szerintetek oroszt érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom milyen nyelvet tanuljak az angol mellett majd középiskolában?A szüleim az oroszt is megemlîtették.(Mindenféle necces hozzászólások kiméljenek!)

2018. febr. 4. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyelvet érdemes tanulni. Én az orosz és a német között gondolkodom (szintúgy középiskola előtt állok), de mivel szerintem aránylag közel élünk az osztrák határhoz, így német lesz. Talán. Gondold végig, hogy te szeretnéd-e tanulni azt a nyelvet. Lehet, hogy mondjuk hasznos az adott nyelv, de ha nem akarod tanulni, úgy nem lesz motivációd, aztán úgy nem lesz belőle semmi. Nézd meg a suliban a többi nyelvet amit lehet tanulni és azt válasszad, amelyik a legszimpibb :D

Remélem tudtam valamit segíteni

2018. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából attól függ, hogy mi akarsz majd lenni. Ha mlndjuk orvos Németországban, akkor az orosznak sok hasznát nem fogod venni. Ha meg orosz-angol tolmács lennél, akkor viszont igen :D
2018. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az orosz egy nagyon különleges nyelv, ráadásul egy egészen lenyűgöző kultúra is megnyílik előtted általa. :) De hasznos lehet még a német és a francia is, ha van rá lehetőséged.
2018. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes igazán, ha kereskedelmi vonalon akarsz továbbtanulni. Kereskedelem és gazdálkodási vonalon, illetve katonai, különösen a repüléshez köthető karokon..
2018. febr. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen azt a nyelvet válaszd, amelyiket te szeretnéd! Csak azt érdemes, mert úgy valóban könnyebben megy a nyelvtanulás.

Én nem erőltettem neki egyik nyelvet sem, választhatott volna az angol mellé franciát, németet, vagy oroszt is. A fiam most 9.-es, angol nyek-es osztályba jár és 2. nyelvnek az oroszt vette fel. Nagyon szereti, és igen, a kereskedelmi, közgazdász vonalon van leginkább esélye a használatára, de ő ebben az irányban is tanul ;o) Azt hiszem az orosznak most elég komoly keletje lesz és elég ritka még az oroszul tudó/tanuló ember. Nem lenne rossz választás!

2018. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan régebben végeztem az egyetemet, de aki aki orosz szakon végzett, azok közül egyvalaki használta az oroszt, az is elment masszőrnek. Tehát orosz szakra ne menj. De puszta szórakozásból tanulhatod. Egy nagyon szép nyelv. Én nagyon szerettem.
2018. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!