Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol felsőfokú nyelvvi...

Melyik angol felsőfokú nyelvvizsga az amelyik Magyarországon akkreditált/elfogadott okmányt IS ad és nemzetközileg elfogadott okmányt IS ad? Melyik közülük külföldön a leginkább elfogadott?

Figyelt kérdés

* Cambridge (biztos jó, de nagyon drága, kb 15000el drágább mint a max állami támogatás ami 35500)

* LanguageCert

* EUROexam

* TELC

* ECL (Ilyenem van németből. Ad magyar és nemzetközi okmányt is, de vajon mennyire elfogadott Európán kívül?)


Ezek közül melyik mennyire elfogadott külföldön?


A többi vagy nem ad nemzetközi okmányt (Origo,BME), vagy nem ad magyar-akkreditált okmányt (TOEFL).



2018. febr. 4. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem külföldön jobban érdekli őket a tényleges nyelvtudás, mint a papír, főleg, ha nem az adott ország nyelvéről van szó.

De javítsatok ki ha tévedek.


Én az euro és a telcről hallottam, hogy elfogadják. A többit nem tudom.


Csak nálunk ennyire bürokrálfasiszták, hogy ha nincs papírod akkor a HResek átnéznek rajtad... Utóbbi Tapasztalat.

2018. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tán kettéválasztható az, hogy oktatási intézménybe, vagy munkahelyre kell.

Oktatási intézménynél pont olyan "bürokrálfasiszták". Európában a CAE és a CPE, Amerikában a TOEFL (de a TOEFL az 2 évente lejár, szóval nagyon előre azzal nem lehet gondolkodni).

Munkahelyekről meg nem tudok semmit. :D Bár a Cambridge vizsgák honlapján van kereshető adatbázis, hogy ki mit fogad el, például UK-ban CAE-t vaga CPE-t ezek a nagyvállalatok:

[link]

2018. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!