Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú nyelvvizsgát érdemes...

Alapfokú nyelvvizsgát érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Már van német középfokú nyelvvizsgám és azon gondolkodok, hogy csináljak e egy angol alapfokút.

2018. febr. 7. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Több mint a semmi
2018. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg itthon vagyok a kisbabámmal, ezért gondoltam arra, hogy a szabadidőmet, mikor alszik a kicsi hasznosan tölteném el.
2018. febr. 7. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapfokú nyelvvizsga pénzkidobás. Nyilván jól esik az egónak, ha ott van még egy bizonyítvány, de ha munkához kell a nyelvtudás, az alapfokú nem elfogadott. Ez nem az a szint, amiért érdemes lenne egy munkáltatónak is nyelvpótlékot fizetnie, mert nem kommunikáció-érett.


Én (állítólag) nagyon jól beszélek már angolul (a tanáraim és az angolok szerint is), és körülbelül a C1 szinten vagyok. Mégsem merek egy nyelvvizsgát tenni, mert nem érzem a beszédet elég gördülékenynek. Persze a tanáraim biztatnak, hogy csináljak nyelvvizsgát, mert szerintük már felkészült vagyok, de én még nem érzem úgy.


Lehet, hogy csak túlreagálom, de ha figyelembe vesszük, hogy a nyelvvizsga nem ingyenes, sőt, a helyszínre el is kell utazni, ahhoz szabadságot kell kivenni, akkor kétszer is meggondolom, nekivágjak-e vagy sem. Ez persze lehet, hogy csak az én kishitűségemből fakad; semmiképp se vedd irányadónak...


És pont ezért, én egy középfokúnak nem mennék neki, mert egyrészt kisujjból kiráznám, másrészt nem nagyon értékelik még azt se, ha munkáról van szó. A tanáraim is azt mondják, hogy a középfokú pénzkidobás lenne, amikor a felsőfokúra is képes lennék.

2018. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A középfokú németet csak a diploma miatt csináltam, nekem még egy középfokú sem változtatna a fizetésemen. Akkor csak kényszerből, most meg gyeden vagyok és jó elfoglaltság angolozni :)
2018. febr. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!