Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet körülbe...

Mennyi idő alatt lehet körülbelül letenni a japán felsőfokű nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Ha nagyon elszánt vagyok és rendesen tanulom akkor hány év? Ki szeretnék menni tolmácsként. Tudom ez nagyon relatív, és emberfüggő, de úgy saccra hány év minimum?:D

2018. febr. 9. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem négy évbe telt úgy, hogy az utolsó egy évet Japánban töltöttem.
2018. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 év
2018. febr. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Japán szakon, 3 év alatt (tehát 5. 6. félévben) már N2-es nyelvtudással kellene rendelkeznie a hallgatóknak. Nos, az igazság viszont az, hogy 3 év alatt sokan még N4 szinten sem tudnak, pedig itt sok az anyanyelvi tanár, különböző felkészítő, felzárkóztató órák...


3 év alatt le tudod tenni az JLPT N2-es nyelvvizsgát, de nem biztos, hogy megtanulsz ezen a szinten japánul. Az csak egy dolog, hogy van nyelvvizsgád. A JLPT MO-n nem akkreditált, mert nincs sem szóbeli része, sem levélírás része. (Melyik fordító iroda fogadja ezt el?)


Érdemes az N2 mellé egy origó japán C1-et is letenni emiatt :"D.


Illetve kimenni dolgozni vagy tanulni.

2018. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. A többi válasz alapján az is kérdés itt, hogy mit tekintünk felsőfoknak. Én a JLPT1-est tettem le a 4.év végén, a JLPT2-est fél évvel előtte (mint írtam, ekkor már Japánban éltem).

De még a JLPT1-es letétele után is napi szinten futsz bele olyan szavakba, amit nem értesz, és nyelvtan terén is érnek bőven meglepetések.

2018. nov. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!