Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul kezdtem tanulni....

Oroszul kezdtem tanulni. Ciril ABC-t már ismerem, de sokszor az ismeretlen szavakat nehezen tudom olvasni?

Figyelt kérdés
...Mivel és hogyan tudom a szavakat gyorsabban elolvasni, vagyis van rá valamilyen módszer amivel gördülékenyebben megy a betűk felismerése, szavak elolvasása?

2018. febr. 10. 07:26
 1/8 Szadko ***** válasza:
100%

Ezen csak a gyakorlás segít. Olvass sokat hangosan. Kezdd könnyebb szövegekkel, majd haladj tovább az olyanok felé, amelyekben komplikáltabb szavak is vannak.

Kezdetnéd mondjuk ezekkel: [link]

Ha gépnél leszek, akkor majd átküldöm az egyik online könyvtár linkjét is.

2018. febr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beleírok, de a link engem is érdekelne.
2018. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szadko ***** válasza:
100%

Az online könyvtár itt található: [link]

Miután megnyitottátok a kiválasztott könyvet, az ismertető alatt található zöld "Читать" szövegre kattintva tudjátok megkezdeni az olvasást.

2018. febr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, én is csak azért írok, mert érdekel. Köszi!
2018. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szadko ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az előzőleg linkelt online könyvtárban inkább szakirodalom található. Ha esetleg valakit inkább a szépirodalom érdekelne, akkor itt találhat könyveket: [link]

Igazából bármelyik irodalmi művet meg lehet találni oroszul a neten, ha az ember a cím után írja a "скачать" vagy a "читать онлайн" varázsigéket. Ha esetleg valaki kifejezetten egy művet keres, akkor írjon rám privátban, és én majd előkaparom valahonnan.

2018. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg jó kis írások amit linkeltél. Esetleg tudsz olyat, ahol fel is olvassák, hogy a kiejtést tudjam gyakorolni?
2018. febr. 10. 09:59
 7/8 Szadko ***** válasza:

Ilyen oldalt sajnos nem ismerek. A YouTube-on vannak hangoskönyvek. Talán ezt úgy lehetne megoldani, hogy a hangoskönyvet hallgatod és a könyvet magát a linkelt oldalakon olvasod. A hangoskönyveket a YouTube-on úgy találhatod meg, hogy a mű címe után írod az "аудиокнига" varázsigét.


Ha ez így számodra nem kényelmes, akkor a Викисловарь nevezetű oldalon megnézheted, hogy az adott szóban melyik szótag a hangsúlyos. Én pedig majd este feltöltöm és átküldöm a papírokat, amiket fonetikán kaptunk a helyes kiejtéshez.

2018. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg google translate-re bemásolod a szöveget, az is felolvassa, bár sajnos a minőséggel nem vagyok tisztában. Viszont a meséktől egészen a realista nagyregényekig szinte minden orosz irodalmi mű fent van youtube-on, illetve a yandex.ru-n.
2018. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!