Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetek norvég fordító?

Hogy lehetek norvég fordító?

Figyelt kérdés

Ehhez a nyelvhez tudtommal sehol nem indul fordító- és tolmács mesterképzés. Hogyan lehetne belőle mégis fordítói végzettségem? Nem hiszem, hogy csak egy C1-es nyelvvizsgával foglalkoztatnának. (Vagyis úgy tudom műfordításhoz elég lehet, de az nem igazán elég a megélhetéshez és nehéz is bekerülni, mivel a kiadók leginkább a már bevált fordítókat alkalmazzák.)

Olvastam ilyenről, hogy az egyetemen indíthatnak a ritkább nyelvekhez tolmács- és fordítóképzés specializációt. Erről tud valaki valamit? A Miskolci Egyetemen is van ilyen lehetőség?

Illetve tudom, hogy szakfordítóvizsgát lehet tenni, de az a helyzet, hogy engem nem igazán érdekel más a nyelveken kívül, tehát semmi közöm a természettudományokhoz/gazdasághoz. Van így egyáltalán értelme a fordításon gondolkodni?



2018. febr. 20. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Svédcsavarral.
2018. febr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, a kérdésedre ne nagyon tudom a választ. Viszont, hogy van-e így értelme fordítói pályán gondolkodni, hogy nincs mondjuk egy természettudományos/gazdasági diplomád...erre az a válaszom, hogy én is szakfordítónak tanulok, és sima anglisztikáról mentem oda. Szerintem így is működhet a dolog.
2018. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bár nyilván aki gazdasági szakot végzett, jobban fogja érteni, hogy mi a fittyfenéről is szól egy angol gazdasági szakszöveg.
2018. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nörvég? Vagy Blokkental?
2018. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!