Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok Melyik mondat a...

Angolosok Melyik mondat a helyes? I finished vagy I am finished. Ha esetleg mindkettö helyes, szeretnék kérni magyarázatot. Köszönöm.

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 00:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
Amit úgy hallasz, hogy "I finished", az igaziból "I've finished". És így már mindkettő ugyanazt jelenti: Kész vagyok.
2018. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A szituácio pl az hogy a barátom megkért hogy mossam le a kocsiját amig ö nyirja a füvet. És megkért hogy szóljak neki amikor végeztem. Tehát a vàlasz erre az hogy I am finished?
2018. febr. 21. 19:29
 13/22 anonim ***** válasza:
2018. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%
Erre ezt mondják. hogy: I'm done.
2018. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Már teljesen össze vagyok zavarodva.

Egy angol tanár szerint olyan hogy I am done vagy I am finished egyszerüen nem létezik.Akkor most hogyan is van ez?Olyan van hogy I have done és I have finished, a tanár szerint.

2018. ápr. 4. 22:45
 16/22 anonim ***** válasza:
Pre-Intermediate szinten még csak a tanárodra hallgass. Ő tudja, hogy mennyit tudsz már, ő tudja úgy elmagyarázni a dolgokat, hogy egyre tisztább legyen a kép, ne pedig egyre jobban összezavarodj. Úgy még senki se tanult meg egy nyelvet, hogy elővett egy nyelvtankönyvet és mindent "megértett". Tökre nem erről szól a nyelvtanulás. Csak széppen lassan. Hallgass a tanárodra. Egyébként persze, olvass, hallgass sok-sok angolt. De ne azért, hogy mindent meg is akarj érteni. Ami zavaros, és nem volt még tananyag, az nem baj, ha zavaros. Amit hivatalosan is meg kell már tanulnod, az legyen tiszta: amíg nem az, kérdezd a tanárodat.
2018. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne olyan, hogy "I'm done"? A tanárod szerintem csak azt akarta kihangsúlyozni vele, hogy sokan tévesen használják a szót. Az I'm done azt jelenti, hogy "kész vagyok (tőled)", sokan viszont arra próbálják használni, hogy "kész vagyok (a munkával)", ami helyesen tényleg I've done.
2018. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg az zavarja össze az embert, amikor találkozik a világgal és az más,mint amit tanítanak:)
2018. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
haha
2018. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy: Done. Rohadtul megérti mindenki mit akarsz kifejezni, az angoltanárokat kivéve.
2018. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!