Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik passzív mondat a helyes?

Melyik passzív mondat a helyes?

Figyelt kérdés

By who was the painting painted?

vagy

Who was the painting painted by?



2018. febr. 21. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdést nem kezdünk elöljárószóval.
2018. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
83%

Tényleg nem?

[link]

[link]

[link] - 5. kérdés

[link]

etc.


Szóval szerintem

By whom was it painted? / Who was it painted by?

2018. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem mindkettő helyes csak by whom:) és de kezdünk xd
2018. febr. 21. 19:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: nem láttam hogy közben még egy ember válaszolt, neki ment a zöld kéz, köszönöm:)
2018. febr. 21. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Kedves chtt, azért ha valami fenn van az interneten, arra nem kell mérget venni! Lehet, hogy technikailag létezik a by-jal kezdődő mondat, de hogy élő angol ilyet nem mond 2018-ban, az biztos. "By whom was this glass broken?" - ilyen mondat nincs! Akkor se, ha valaki le bírta írni egy öncélú nyelvtani gyakorlatba. Az ilyen mondatok, mint "when was it happened?" nem éppen erősítik a forrás szavahihetőségét. Nomeg az 1847-es nyelvtankönyv sem!
2018. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
80%

Kedves #5, gyanítom, akad néhány dolog, amit 2018-ban nem mondana élő angol ember, ettől még létező és helyes nyelvtani szerkezet, ami kellhet egy nyelvvizsgához. A példák véletlenszerűek voltak, egyszerűen beírtam a gugliba "by whom was" és meglestem, mit ad ki. Sajnálom, ha nem elég szavahihetőek. Jobbal nemigen tudok szolgálni. Megnéztem, mi van kéznél a polcomon (a rendetlenségen kívül).

Oxford Wordpower Dictionary (1998) - To whom did you give the money?

Huron's Check Book, amely több mint 6000 eredeti angol mondatot ígér magyar fordítással:

- With whom will you share the apartment?

- With whose friend did she elope?

Thompson and Martinet (ami kb. a bibliánk volt angol nyelvtanból az egyetemen - tudom, az sem mai:)

- With whom did you go?

- To whom were you speaking?

- To which address did you send it?

etc.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy élő ember így mondja, a T&M-ben ott is vagyon:

_In formal English we use preposition+whom/which/what, in informal English we move the prepositon to the end of the sentence.

- Who did you go with?

- Who were you speaking to?

- Which address did you send it to?_


De ha nem is mondják, nem helytelenek a "by whom" és társai, és az életben talán nem kell, de nyelvvizsgán nem árt, ha ismered.

Have a nice day!

:)

2018. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!