Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levélírás! Magyarul így...

Angol levélírás! Magyarul így fogalmaznék, milyen tartalmilag? Ötletek?

Figyelt kérdés

Egy mérőműszert gyártó vállalatnak vagyok a pénzügyi igazgatója ,szeretnék alapítani X városban egy új üzemet.

Írnom kell a helyi befektetési és fejlesztési igazgatóságnak 150 szóban a következőket :

- el kell magyaráznom miért akarok ott befektetni abban az x városban

- milyen típusú gyárat akarok oda építeni

-milyen munkákat kínálok

-milyen munkakörülményeket biztosítok


Abban kellene segítség,hogy miket lehetne beleírni. Én ezeket írnám kb. :

- azért szeretnék abban a városban gyárat nyitni,mert nem régiben egy másik gyár zár költözött el onnan,és sok munkaerő maradt ott , valamint az a város,amelyik régióba tartozik ,ott nincsen másik,és terjeszkedni előnyös lehet

-nagy gyárat tervezek építeni , sok munkással , újabb technológiát is bevezetve

- összeszerelési ,csomagolási munkákat tudok kínálni a munkavállalóknak . a termékek tervezése az anyavállalatnál folyik,onnan jönnének a tervek.

- biztonságos gépeket,megfelelő egyenruhát,modern eszközöket biztosítanék


A levél többi részét nem írtam le,csak a pontok kidolgozását.



Ezekre gondoltam. Vélemény,kiegészítés,teljesen új ötletek,bármi jól jönne számomra.


Gazdasági nyelvvizsgára készülök,így fókuszálva a gazdasági szókincsre.


Köszönöm.


2018. febr. 22. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Abból az indokból írok Önöknek, hogy tájékoztassam a városuk vezetőségét a vállalatunk jövőbeli terveit illetően.

Az előző évi tapasztalataink és a jövőre vonatkozó elemzéseink alapján a vállalatunk megérett a bővülésre.

Több lehetőség közül az Önök városát találtuk a legalkalmasabbnak ezen cél megvalósítására.

Az okok közé tartozik a nagyszámú lehetséges munkaerő állomány, a fő üzemünk közelsége, illetve a város mellett haladó autópálya logisztikai szempontokból.

Valamint a régióhoz mért kifejezetten kedvező helyi iparűzési adó mértéke.

A gyár számos munkahelyet kínálna a városban vagy a környéken élő lakosok számára.

Szükségünk van gyártósori összeszerelőkre, karbantartókra, takarítókra, gazdasági szakemberekre(könyvelők, HR-esek, Marketingesek, stb.), mérnökökre, sofőrökre, stb.

A vállalat az EU által előírt összes előírást betartja a dolgozók munkakörülményeire vonatkozóan. Azonban ezen felül kifejezetten szeretjük éreztetni a munkatársainkkal, hogy megbecsüljük őket, így a kötelezően előírt szint fölé megyünk, ha a biztonságról van szó.

Pihenőszobákat alakítunk ki, a zajos részlegeket fejlett technológiával szigeteljük, a gyáron belül klímát alkalmazunk és a város többi lakosára is ügyelve külön tisztítórendszereket szerzünk be, így elkerülve a későbbi problémákat.

2018. febr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. febr. 22. 23:35
 3/5 A kérdező kommentje:

Kaphatnék esetleg könyvajánlást,aminek segítségével tudnám fejleszteni a fogalmazási készségem?

Ha több ilyet olvasnék,jobban is jönnének az ötletek,és a megfogalmazásuk is.


Nagyon tetszik amit írt/írtál.

2018. febr. 22. 23:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy tegnapi nagyon késői fogalmazás, már most 100 helyen javítanám. :)


Igazából nincs titka.

Gazdasági szakra járok (Azonban 150 szó eléggé kevéske.. így nem írhattam igazán szakmai dolgokat, adózott eredmény, cash flowról, pár mutatóról)

Emellett sokat szoktam olvasni(Nem szakmai szöveget, sajnos..)

2018. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazabol nyelvvizsgara keszulok ,kozepfoku gazdasagira .

Emiatt kerdeztem,van e vmi konyv kifejezetten erre.

Amiket irtal talan felsofokon is megallna a helyet,amire megyek,ott nem ekkora az elvaras.

Viszont ha gyakorlok,otletelek,akkor vizsgan konnyebben fog menni,mert lehet h itt egy gyarrol van szo,de a szanyagat meg a kifejezedt beepithetem mas temaba is..

Ugyhogy tenyleg koszonom:)

2018. febr. 23. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!