Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből angol nyelvvizsga?

Németből angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Németet tanultam kb 12 évig. Nem valami jó a tudásom, nem is szeretem.

Mégis ebből kellett megpróbálnom nyelvvizsgaázni B2 szinten, mert kell a diploma és mert ugye ezt tanultam.


Viszont mint mondtam utálom ezt a nyelvet és nem is látom túl sok hasznát tovább ezzel vacakolni.

Nem sikerült a nyelvvizsgám sem, nyilván feltudnék rá készülni,d e baromi nehezen.


Elkezdtem tanulni az Eszperantó nevű nyelvet, mert hogy az állítólag könnyű. Hát lehet velem van abaj, de szerintem baromi nehéz. Ez is kuka.


Angol, ami tetszik és ami hasznos is. Nyilván közelében sem vagyok egy középfokú B2 nyelvvizsgának abból, de az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő alatt lehet vajon felkészülni erre, egy elég alap tudásról?


2 pozitív tapasztalatom volt eddig ezzel kapcsolatban: egyszer egy külföldi emberrel kellett beszélgetnem, ő perfekt angol, német stb. volt. (amúgy Hollandiából)


Azt mondta érdekes, h németet tanultam mindig, angolt soha, mégis angolul sokkal jobban beszélek.

Második élmény ami pozitív: egyszer elmentem egy angol tanárnőhöz, hogy elkezdem tanulni a nyelvet. Kb 4 alkalommal voltam, és abban maradt. Azt mondta én majdnem hogy tudok angolul, minek nekem tanár. (persze ez vicc volt csak )


Köszi ha elolvasod ezt a regényt és válaszolsz rá.


2018. febr. 23. 13:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!