Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak tételeket?

Hogyan tanuljak tételeket?

Figyelt kérdés

Április közepén fogok nyelvvizsgázni.

Ma kidolgoztam az összes tételt.

Hogyan tanuljam őket?

Naponta olvasgassam őket, de semmi esetre se magoljak?

Vagy? Mit javasoltok?



2018. febr. 26. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A magolást semmiképp nem javasolnám. A tétel tartalmát kell jól megjegyezni, miről akarsz beszélni. Ha nyelvvizsgára készülsz, gondolom tudsz beszélni szabadon egy-egy gondolategységről. Lehet hozzá írni "vázlatot", az egyes gondolategységek kulcsszavát felhasználva. Ha azt nézegeted és gondolatban (majd fennhangon) hozzámondod a "körítést" akkor rendben lesz.

Pl. A téma a divat.

- die kurze Geschichte der Mode

Itt el lehet mondani, honnan ered, kik a jelentősebb divatdiktátorok Mo-on Eu-ban, mit hordtak régebben, mit ma (régen a nők hosszú szoknyát, blúzt, ma miniszoknyát, pólót)

- was tragen die Jugendliche gern

Mit hordanak a fiatalok, mit hordasz te, mit nem szoktál viselni

- Markenklamotten

Mi a véleményed a márkás holmikról (drága, de jó minőségű, sokaknak nincs rá pénzük, a márka nélküli cuccok)

- Was trägst du jetzt?

Mi van rajtad most, mi a kedvenc ruhadarabod

- Uniform

Az egyenruha, iskolában már nincs, de korábban volt a köpeny, vannak iskolák, ahol van (Anglia), vannak szakmák, ahol ezt kell hordani (mentők, tűzoltók, katonák, orvosok...)

2018. febr. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval, semmiképp se magold be őket!

Én februárban nyelvvizsgáztam, középfokra mentem.

Nyelvis osztályba járok, szóval viszonylag könnyű dolgom volt. Én a tételeket nem tanultam meg, átolvasgattam őket, megnéztem pár fontos kulcskifejezést, amiről úgy gondoltam, hogy jó lesz megemlíteni. Én ezt javasolnám neked, hogy nézz át pár fontos kulcskifejezést, pár tipikus angol frázist, azokat szeretik a nyelvviszgáztatók is.

Mivel nem azt kérik, hogy mondd fel a tételeket szó szerint, szerintem csak nézd át őket, olvasgasd, fontos, hogy legyen véleményed. Én legalábbis így láttam a dolgokat. Milyen típusú nyelvvizsgára mész egyébként? Én ECL-en voltam. :)

2018. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

ECL német középfokú nyelvvizsgára megyek április 14-én.

2018. márc. 25. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!