Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat? To...

Mit jelent ez a mondat? To mark the festival, people throw colourful powders, and women hurl sticks at men and beat them.

Figyelt kérdés
... az emberek színes porokat dobálnak, és a nők botokat dobálnak a férfiakhoz és megütik őket. Valami ilyesmi, de az elejét a to marks -ot nem tudom a fesztiválhoz kötni.
2018. febr. 26. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

To mark the festival - szó szerint hogy fémjelezze, fémjelzi



(REPRESENT)

[ T ] to represent or show a characteristic of a person or thing or feeling:


The band's songs have always been marked by controversial lyrics.

The signing of the treaty marked a major milestone on the road to European union.

2018. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
characterize, feature,
2018. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Néztem az oxforddictionaries.com honlapot, vajon írják-e, hogy aki használja, azt kerékbetörik-e, de semmi hasonlót nem olvastam...


Acknowledge or celebrate (an important event) with a particular action.


Márattól az apróságtól el is tekintve, hogy ha a hírnél eggyel kisebb levelre kattintasz, akkor a mark helyett a celebrate alkalmazódik. :D

2018. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!