Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 95%-os érettségi "elegendő" a...

95%-os érettségi "elegendő" a felsőfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 23:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Középszintű érettségi
2018. febr. 26. 23:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, felsőfokút csak úgy tudsz szerezni ha nemzetiségi nyelv és irodalomból emelt szinten elérsz 60%-ot és mellette minimum 2 érettségi tárgyat is az adott nyelven végzed el, mondjuk angolul írsz matek és töri érettségit. Ezt csak azok szokták akik nyelvi suliba jártak. Középszinten nem kapsz nyelvvizsgát, ha emeltezel akkor 40-59% között kapsz alapfokút és 60% felett középfokú nyelvvizsgát.
2018. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugye most csak viccelsz? Akkor mindenki felsőfokú nyelvvizsgával szaladgálna. :D

Ötös középszintű érettségihez alapfokú nyelvvizsga, ötös emelt szintűhöz pedig középfokú jár.

2018. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

# 2/3

Középszinthez is adnak, én legalábbis megkaptam 4 éve a 96%-os középfokomhoz az alapfokot, nem tudom még mindig így van-e.

2018. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Oktatási hivatalnál néztem meg, mert nem voltam biztos benne, hogy a az adott nyelvi érettségin hány százalék kell (80% derengett régebbről), ott írják: "Középszintű idegen nyelvi érettségi vizsga esetében semmilyen eredménnyel nem lehet (lehetett) nyelvvizsga-bizonyítványt szerezni"

[link]

2018. febr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ötös középszintű érettségihez alapfokú nyelvvizsga"

2014-ben érettségiztem, 90%-ot értem el, de nem adtak érte nyelvvizsgát

2018. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kérdése arra irányul, hogy a 95%-os tudás elegendő lehet-e egy felsőfokú nyelvvizsgához... nem arra, hogy jár-e érte.

Nekem 93% lett, és olyan messze vagy a felsőfokútól mint makó jeruzsálemtől :D de persze attól te lehet felsőfokon vagy.

2018. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

bocsi a ködös kérdésért:D

igen, úgy értettem, hogy ez a szint nagyjából elég-e ahhoz, hogy külön gyakorlás nélkül le tudom tenni a felsőt.

de akkor gyakorlok egy-kettőt pluszba

2018. febr. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!