Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg joban...

Hogy tanuljak meg joban angolul? Nagyon szeretnék jól tudni angolul valaki tud adni tippeket

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Utazz Angliába egyedül és egy szótárral. Nekem hatásos volt.(mondjuk én Franciaországba utaztam és franciául tanultam meg)
2018. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Valóban az angol nyelvű környezet lenne a legjobb.

Amennyiben erre nincs lehetőséged, csempéssz bele a mindennapjaidban minél több angolt: angolul nézz filmeket, sorozatokat, angolul hallgass zenét, olvass regényeket, ha Google-ban rá szeretnél keresni valamire, azt is angolul csináld. Hidd el, ezek is nagyon sokat fognak segíteni. :)

Esetleg ha van valaki a környezetedben, aki szintén szívesen tanulná ezt a nyelvet, beszélhetsz vele angolul. Ilyenkor ha esetleg nem jutna eszedbe valamilyen szó, semmiképpen ne próbáld meg átfogalmazni a mondatot. Csakis akkor fogsz fejlődni, ha fogod a szótárat és kikeresed benne azt a szót. :)

2018. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először a magyart tanuld meg rendesen, mert úgy látszik nem vagy jóban a magyartanárral...
2018. aug. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon okos... biztos mindenkinek pont erre van pénze. Komolyan, nem is értem, hogy lehet ilyen hülyeségeket mondani. Nulla nyelvtudással meg szótárral a kézben majd biztos meg fogod tanulni a nyelvet. Akkor a vendégmunkások már perfektek lennének.


Nézz filmeket, videókat (youtube), írj naplót, vagy szórakozásból bármit, chatelj, fórumozz (quora), olvass (bármit) és nem utolsó sorban tűzz ki magad elé célokat, hogy motivált maradj (pl. nyelvvizsga - de ne valami magyar gagyi, hanem egy jó nevű, mint a CAE. Igaz, drágább, mint a legtöbb itthoni, de legalább ez is egy motiváció, hogy csak egyszer kelljen befizetni a díjat. Emellett viszont megjegyzem, hogy a nyelvvizsga megléte nem feltétlen tükrözi a nyelvtudást, de egy biztos nyelvtudás birokában bármilyen nyelvvizsgát hely tud állni az ember (a típusfeladatok begyakorlása után).

A szavakat ne magold, annak nem sok értelme van, hanem szövegkörnyezettel együtt tanuld és azt se úgy, hogy pl. "to beat about the bush" - kertelni, hanem használva. Pl. "Annyira elegem van már belőle, állandóan csak kertel. - I'm so fed up with him, he always beats about the bush.

2019. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!