Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül felkészülni középfokú...

Egyedül felkészülni középfokú nyelvvizsgára? (angol)

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Kilencedikes vagyok, pontosabban nulladikos. Heti 13 órában tanulom az angolt, átvettük fél év alatt az alapokat, és szeretnék minél hamarabb nyelvvizsgazni. Szerintetek fel lehet készülni egyedül,vagy mindenképp kell magántanárhoz járni? Angolul nézek sorozatokat (angol felirattal) és rengeteget olvasok is angolul. Mekkora az elvárás a nyelvvizsgán?

2018. márc. 12. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A nyelvtanból és a listeningből fel tudsz készülni, szókincset is tudsz bővíteni de kelleni fog tanár akivel beszélni is tudsz.
2018. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Én tanár nélkül készültem fel, BME-s középfokú egynyelvű nyelvvizsgát tettem most januárban. Sorozatokat néztem, és angol regényeket olvastam, mint te, plusz a BME Nagy Nyelvvizsgakönyvéből készültem. A levélírást és a szóbeli részét pedig a munkahelyemen gyakoroltam leginkább.
2018. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Azoonkívül, amit leírtak felettem, én a helyedben rengeteg cikket olvasnék, hogy ha van nyelvhelyességi feladat, azon se bukj el. A sok olvasástól - ha figyelmesen olvasol - rögzülni fognak például a vonzatos igék és az idiómák például, és akkor nem lesznek azok a "mumusook". Én még rádiót hallgatnék, és a zenénél is figyelnék a szövegre. A beszédhez pedig azt ajánlom, hogy keress magadnak angol anyanyelvű beszélgetőpartnert ezek az oldalak egyikén: italki.com, mylanguageexchange.com, penpalworld.com, conversationexchange.com - Én így tanultam meg hollandul. Ha bármi kérdésed van, írj privátot nyugodtan! Ja, és ha online találsz nyelvvizsga-specifikus feladatokat, azokat ne hagyd ki!
2018. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Cikket sokat olvasok, és zeneszövegekre is sokat figyelek! :D nemrég írtunk próba érettségit (középszintű) , de kihagytuk a szóbelit és a hosszabb levelet, meg a listening-et, és 85 százalékos lett. :D Ami persze nem egy középfokú nyelvvizsga, de olyasmi jellegű.
2018. ápr. 15. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az angol emelt érettségi szintje és a középfokú nyelvvizsgáé is B2, igaz hogy célzottan érdemes készülni a nyelvvizsgafeladatokkal, de szerintem jó ötlet megírni az eddigi emelteket is. :) Hallgass hangoskönyveket is esetleg, nekem sokat segítettek.
2018. máj. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!