Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levélírás. Jól értelmeze...

Angol levélírás. Jól értelmezem a feladatot?

Figyelt kérdés

You have been asked by the manager of "East-West Co." ,an international company you work for to write a report of the reception that was organised for a group of representatives from one of your company's foreign branches.It will be published int company 's next newsletter.

Write about the event in detail describing :

-date,time and place of the reception

-detailed official programme

-speeches

-informal parts



Arra gondoltam,hogy egy divatbemutatóról írok. A vállalat márkájának új kollekciója elkészült,bemutatásra került.


a group of representatives from one of your company's foreign branches - nem egészen értem kiknek szól. Ez a branc azt jelenti,hogy a vállalatomhoz tartozó képviselők,vagy csak az a közös,hogy egy iparágban vagyunk?


Az alapötlet a divatbemutató. Ehhez lenne szükségem segítségre ,hogy tudjam,egyáltalán kiknek van megszervezve.



Köszönöm a segítséget előre is:)


2018. márc. 16. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. te a teszkónál dolgozol (ami egy nemzetközi, vagyis több országban is jelen levő cég), és pl. angliai teszkó dolgozók részére volt a buli itt, Magyarországon. Tedd át ugyanezt a divatszakmába, ha akarod és kész.
2018. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kollegak mas teleprol.
2018. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! és hogy kell kinézni formailag a riportnak?

ez akkor nem is levél megszólítással,hanem inkább egy tudósítás?

mert én vagyok a riportíró,meg egyben a vállalat itthoni képviselője,akit egy másik vállalalat menedzsere megkért,hogy írjon riportot..én ezt nem értem

2018. márc. 18. 01:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Adsz neki valami címet (pl. Fashion show at reception), aztán írsz egy bekezdésekre osztott fogalmazást úgy, hogy minden benne legyen, amit megadtak.

1. bekezdés: date,time and place of the reception

2. detailed official programme (itt említheted a divatbemutatót, de csak pár mondatban, ne túl hosszan, ez csak az egyik bekezdése a fogalmazásnak, ne vidd el teljesen divatbemutató irányba!!!)

3. speeches (a divatbemutató előtti vagy utáni beszédek: kik beszéltek és miről, milyen volt a fogadtatás - tapsoltak-e, nevettek-e, nagyon odafigyeltek, ettek-ittak közben, vagy ilyesmi)

4. informal parts (kötetlen beszélgetés, tánc, zene, vacsora, mi volt a menü, ilyesmi)

Én nem nagyon voltam még divatbemutatón, de mindenesetre ne csak arról szóljon, mert az nem ugyanaz, mint ami a megadott téma, vagyis a reception (=fogadás).

2018. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Megirtam meg tegnap egy verziot, ezek alapjan belejavitanek meg . Van itt olyan valaki,akinek privatban elkukdhetnem,es megnezi? Estefele tudnam.

2018. márc. 18. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!