Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Stabil B1-es nyelvtudással...

Stabil B1-es nyelvtudással már érdemes lehet belevágni a külföldi életbe vagy az még vajmi kevés?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra elég, hogy elcseveréssz valakivel, de pl ha dolgozni is akarsz, akkor fejleszd még legalább B2-ig és úgy menj ki. Én mondjuk személy szerint csak felsőfokú tudással megyek, még úgy is lesz bőven mit tanulni az anyanyelvi környezetben :D
2018. márc. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz kint csinálni. Ha kiköltözés után tudsz még egy évig nyelvtanulásra koncentrálni és közben maximum valami szaktudás nélküli melót szerezni, akkor elég. Ha szakmában akarsz dolgozni akkor b2 és szakszókincs amit ajánlanék, ha pedig egyetemre készülsz akkor c1+.
2018. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mosogatni jo lesz.
2018. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát azért ez nem olyan egyértelmű bukó, mint ahogy a többiek írják. Persze nem tudom, hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, vagy hogy egyáltalán tapasztalatról beszélünk-e, vagy csak véleményről. Amit én tudok, az az én történetem.


Én általánosban tanultam még németet, de utáltam és mindig csak irgalomkettessel engedtek át. Az angolt szerettem, azt megtanultam jól, de németül két kukkot sem tudtam. Aztán jött az, hogy ki kéne jönni Németországba a civilizációba. De totál meg voltam nyugodva, hogy itt aztán tuti mindenki keni az angolt, nem lesz ez para. Hát persze senki nem tud angolul (ahol én vagyok) én meg németül nem tudtam semmit. Hát megnéztem a szakmámhoz a legalapvetőbb szavakat és úgy jelentkezgettem.


Felvettek, de richtig nem értettem 5%-át sem annak, amit a főnök mond. De türelmes volt az ember és a kollégák is. Megmutatták, lassan mondták és amikor megcsináltam, elégedettek voltak. Na ez egy fontos a kinti munkavállalásnál. Ahhoz érts, amire mész, akkor nem gond ha nincs pro nyelvtudásod.


De közben nap mint nap ültem meló után a gép előtt és próbáltam kikeresni az engem érdeklő szavakat és a nyelvtant is hozzá.


A lényeg az, hogy ha egy stabil B1, vagy bármiféle alapom lett volna a nyelvhez, amikor jöttem, hát én úgy örültem volna és annyira hasznos is lett volna, hogy az nem igaz. De nekem így is sikerült. Most már, 2 év után sokan dicsérik is a nyelvtudásomat a németek közül, ami azért tőlük nem egy mindennapos bók, elhihetitek...


A lényeg az, hogy ha rendesen csinálod, akkor mindenképpen menni fog. De kell még tanulnod és fogsz is tanulni a meló mellett, ha jót akarsz magadnak. hivatalok, ügyintézés, hivatalos levelek - ugye külföldi élet, hentespult, kaják nevei, pl élesztő, tejföl, hasonlók.


Nézd meg, hogy amelyik régióba, vagy konkrét helyre mész, hogy ott melyik dialektust beszélik. Nézzél róla videót yt-on és látod, hogy mennyire érted. Itt egy jó videó ezzel kapcsolatban.


https://www.youtube.com/watch?v=0cMRhmBfAQY


Utána nézzél rá külön arra a dialektusra.

2018. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!