Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért oktatnak első éven az...

Miért oktatnak első éven az egyetemen idegen nyelvet, ha nem számít sehol?

Figyelt kérdés
B2 nyelvvizsgázójú nem számolódik bele.
2018. márc. 24. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem oktatattak idegen nyelvet, nekem tesit kellett csinálni. Annál már a nyelvnek több köze van az egyetemhez mondjuk.
2018. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon egyetemfüggő. Amúgy nem gondolnám, hogy kevesebb leszel tőle.
2018. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
B2 nyelvvizsgáznak vannak könnyű szintjei több fajta haladó szint van?
2018. márc. 24. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Hogy okoasabb, műveltebb legyél? De csak tipp.
2018. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vannak olyan ismerőseitek akiknek az idegen nyelv nem igazán megy de le tudták tenni a nyelvvizsgát?Azért kérdezem mert nekem nehezen megy az angol nyelv.
2018. márc. 24. 22:37
 6/12 A jó édes ***** válasza:
49%
Nem része a legtöbb szaknak semmilyen nyelvoktatás, de több felsőoktatási intézmény is rendelkezik nyelvi tanszékekkel, hogy a nyelvvizsga nélkül érkező hallgatók ki tudják váltani a diplomájukat (meg egyébként sok helyütt az oktatók nyelvtudását is ildomos javítani). Ezek általában 0 kredites tárgyak, nem kötelezőek - de a legtöbb tudományterületen ma már szerintem úgyis előjön a diplomamunka alatt az a probléma, hogy magyar szakirodalomból nem lehet dolgozni - mindenképp szükség van az angolra a szakdolgozat elkészítéséhez.
2018. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az egyetemek szerveznek olyan tanfolyamokat amelyek a nehezen angolul tudó diákokat felkészítik a nyelvvizsgára?
2018. márc. 24. 23:11
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Változó, hogy van-e nyelvvizsga felkészítő. Ahol én tanultam 2 karon biztos, hogy volt lehetőség középszintű nyelvvizsga felkészítő angol kurzust felvenni, de pl az én karomon nem volt. Helyette 2 félév gazdasági angol volt ahol átvettük a nyelvtani alapokat és utána inkább a szakszavak tanulása volt a cél. Akinek felsőfokú nyelvvizsgája vagy szaknyelvi közép volt ezt nem kellett felvenni, de utána volt 2 tárgy ami mindenkinek kötelező volt. Míg a gazdasági angol/német a nyelvtanulásra ment rá vagyis magyarul is magyaráztak a tanárok ennél a 2 tárgynál már rendesen idegen nyelven tanítottak alap gazdasági dolgokat. Egyfelől a szakdoga írásra készítettek fel vele, mert kötelező volt idegen nyelvi forrásokat is használni másfelől a gazdasági pályán annak aki diplomát igénylő munkakört tölt be jó eséllyel használnia kell az angolt vagy németet viszonylag gyakran a munkája során.

Vannak szakmák ahol nem fontos, hogy beszélj idegen nyelven de aki pl multi céghez akar menni és nem a szalag mellett dolgozik attól elvárják a nyelvtudást, úgyhogy jól jön ha az egyetemen is tanítják. Sok hülyeség van első évben amit feleslegesnek tartottam (és azóta se vettem hasznát), de a nyelvtudás pont egy olyan dolog ami bármikor jól jöhet még.

2018. márc. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Remélem, nem fogsz hetekig itt vergődni ezen a témán.
2018. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvet nem azért kell tanulnod, hogy átcsússz egy vizsgán, hanem mert diplomásként része az alapműveltségednek, hogy legalább egy nyelven folyékonyan tudj beszélni, ez az ipar elvárása is. Egy diplomásnak nem szabad gondot okozzon, hogy munka kapcsán kommunikálni tudjon szóban és írásban is külföldiekkel.
2018. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!