Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kínaiak és a japánok is...

A kínaiak és a japánok is olyan sebességgel olvasnak mint mi?

Figyelt kérdés

Az írásjegyeket nekik nem tart tovább értelmezni mint pl. egy angol szövegnél?

A kis különbségeket mennyire gyakran szúrják el?



2018. márc. 24. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ha megtanulnál kínaiul/japánul olvasni, eleinte döcögősen menne, ahogy a gyerekeknek is, aztán minél többet olvasol, annál folyékonyabban fog menni. Pont úgy, mint a latin betűs írásnál.
2018. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
én már kérdeztem erről japánt, aki tud angolul. kérdeztem, hogy mit könnyebb neki olvasnia, angol vagy japán szöveget. azt mondta, hogy a japánt.
2018. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És egyébént a két nyelv közül a japán vagy a kínai hasznosabb? Illetve melyik a könnyebb?


Mindkettő kultúra eléggé vonz, de túlzásnak érezném mindkettőbe belevágni. De az egyikbe szívesen belefognék.

2018. márc. 24. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha kimarad egy betu a szóban, attól még ugyan úgy érted, hogy mirol van szó. Azért, mert magát a karaktert olvassa be az agyad. A kínai/japan jeleknél is így van, sot az agy gyorsabban olvassa be a szót, viszont amikor magában felmondja az ember, akkor ugye ezt tagoltan teszi, így ugyan olyan sebesség lesz.

Japan azért konnyebb, mert a hiraganákat megtanulva már gyakorolhatsz egyszerubb szovegeket. A kínai szavaknak a jelentése megvaltozik attól fuggoen, hogy a szót hol hangsúlyozod. Így a halás utáni értése borzasztóan nehéz és a beszéd is tobb gyakorlást igényel és tanár nélkul nem nagyon fogsz boldogulni.

2018. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
szerintem itthon a japán a hasznosabb, mert bőven elég kínai van, akik nálad mindig is ezerszer jobban fognak tudni kínaiul. szóval a kínais munkákra nyilván őket fogják választani.
2018. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Szerintem ők igazából UFO-k, és fénysebességgel olvasnak. Félek is tőlük, nem akarom, hogy megtaláljanak, ezért ha meglátok egyet, mindig elfutok és elbújok.
2018. márc. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És egyébként japánból másfél év alatt szert lehet tenni használható nyelvtudásra szerintetek?


(Mondjuk olyan B2-re.)

2018. márc. 25. 00:14
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
nem hiszem, hacsak nem főállásban tanulsz japánt. én próbáltam japánul tanulni, voltam is többször Japánban, és ráadásul kifejezetten jó a nyelvérzékem, 3 idegen nyelvet beszélek felsőfokon, + másik kettővel is elboldogulok, de a japán az más. :D én feladtam (egyelőre) mert annyi energia és idő kell hozzá, szerintem legalább 5x annyi, mint más nyelvhez. eleve el sem tudod olvasni a nyelvkönyveket. mire a hiraganát meg a katakanát legalább normálisan megtanulod, az is nagyon sok idő, addig csak nyögvenyelősen tudsz olvasni (és a szavakat is értened kéne közben) és még ott van a kanji amit meg életed végéig tanulhatsz. biztos van olyan, aki másfél év alatt eljut a b2-es szintig, de az nagy kivétel, és rengeteg szabadideje van.
2018. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4%
Mongyuk memoria függő.
2018. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A művelt japánok tudnak angolul, a kínaiaknál nehezebb a helyzet.
2019. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!