Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz és a német között...

Az olasz és a német között kell választanom. Ti melyikre szavaznátok? Melyiket tanuljam meg?

Figyelt kérdés

A német talán jobban jönne a munkám során (programozó leszek), de az olasz jobban tetszik, a hangzása, dallama szebb. Németből több tananyagom van és ismerősöm is, aki beszéli, olaszból csak egy távolabbi ismerősöm, kevesebb segítségem lenne. Jah, és egyedül tanulnám, nem suliban vagy tanfolyamon. Mindkettőből van egy gyenge alap tudásom, németül tanultam gyerekként 2 évig, aztán áttértem angolra, olaszul pedig gimnáziumban tanultam (tanítottak), volt, amikor magamtól el tudtam mondani 5 mondatot, de ez már régen volt, nem sokra emlékszem belőle.


Ti melyiket választanátok és miért?



2018. márc. 26. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Mindenképpen a német. Az olaszt meg csak később hobbyiból.

Egyébként én az angollal voltam így, nekem az olasz a hobbym. Itthon autodidakta módon jutottam el a középszintre.

2018. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*hobbyból*
2018. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A némettel többre fogsz menni.
2018. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!