Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha franciatanár szeretnék...

Ha franciatanár szeretnék lenni akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Most gimnáziumban angolt és németet fogok jövőtől tanulni szintén a gimnáziumban. Azt olvastam, hogy csak az mehet francia szakra akinek van belőle emelt szintű érettségie. Nekem viszont nem lesz, mert nem azt tanulom. Van valami más módja annak, hogy esetleg tanár lehessek? Muszáj az emelt szintű érettségi?
2018. ápr. 4. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ilyen terveid vannak, célszerű lett volna olyan középiskolát választani, ahol van lehetőség francia nyelv tanulására. Hogy az egyetemre való felvételnek mi a feltétele, leírtad. A tanításhoz viszont nem feltétlenül kell egyetem, ugyanis nagy a tanárhiány, ami a jövőben várhatóan még fokozódni is fog.
2018. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért akarsz franciatanár lenni, ha nem tudsz franciául? Annak az a módja, hogy egyetemre kell menni. Muszáj emelt szintű érettségi, igen.
2018. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!