Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elte Origo Nyelvvizsga?

Elte Origo Nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
B2-es Angol középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, aki itt csinálta a nyelvvizsgát elmondaná a véleményét róla? Köszi!
2018. ápr. 4. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem Origós nyelvvizsgám van, viszont nálunk a gimnázumban is van lehetőség ilyen nyelvvizsgát tenni, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy máshol mennyire szigorúak a szóbelin.

Nekem jók a tapasztalataim az Origóval kapcsolatban, szóbelin nálam előny, hogy nem párban kell vizsgázni, illetve a feladatok is teljesíthetőek. A magnó nehézsége változó, de főleg egy kis szerencsével jó pontokat lehet elérni.

Írásbelinél ajánlottak másfajtát is, viszont mivel nekem az angol már a második nyelvem, így az biztos pont volt, hogy végig lehet szótárt használni. Nem tudom összehasonlítani más nyelvvizsgákkal, de ha van egy biztos alap tudás akkor egy-két hónap intenzív gyakorlással sikerülhet.

Ha ezt választod (persze, ez más típusnál is igaz), mindenképpen szerezd be az írásbelire felkészítő, illetve a Fülszöveg című könyvet, nekem nagy segítség volt mindkettő. Sok sikert! :)

2018. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Letudnád írni mi volt a képen amit húztál és mi volt a szituáció? Ha még emlékszel rá...
2018. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emlékszem még mindkettőre. :)

Németen egy könyvtáros képet húztam ki, amin számítógépeztek (a másikon egy zöldséget evő gyerek volt). A szituációm az volt, hogy vigyáznom kell a szomszéd háziállatára és meg kellett beszélni a feladatokat.

Mire angolból mentem, már bevezették, hogy témát is kelljen húzni. Itt egy lapon több is szerepel,de ezeket csak a vizsgáztató látja amihez neki vannak kérdései. A beszélgetés alapján én a sportot és a munkát biztosan kihúztam, illetve szerencsém volt mindenből az egészséges életmódot választanom. A képen egészséges ételt ettek, de átterelték a családi és alkalmi étkezésre. A szituációban azt kelett elmondanom, hogy minek köszönhetem, hogy lefogytam.

2018. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Januárban tettem le b2 angol középfok komplexet.


A szóbeli vizsga úgy zajlott, hogy bementem, magyarul volt egy kis adminisztráció, majd kellett húznom egy tételt, képet választani kettő közül, és egy szituációt húzni (ezt nem lehet felfordítani). Általános beszélgetés után rátértünk a témára. Időjárás volt a beszélgetés meg Magyarországról kellett beszélnem. A kép az vacsora volt (a másik képen egy nő volt biciklivel egy hídon), itt rátértem az ünnepekre is, meg különféle ételekről beszéltem.

A párbeszéd meg külföldi barát jön Magyarországra, és a Balatonon fog hajózni de én nem tudok a hajózásról semmit, de megkérdezem a barátomat hogy segítsen.

A képnél elvárják, hogy magadtól beszélj, mindent ami csak eszedbe jut. Ha kicsit félre értelmezed a témát, kérdésekkel segítenek visszatalálni a témára. Számomra pozitív volt a vizsgáztató, kedves volt és nem akart direkt félrevezetni, nem kérdezett nehezet. Olyan volt, mint egy egyszerű érettségi.

Az írásbelin elcsúszni azon lehet, amit vagy nem gyakorolsz, vagy nem tanulsz meg jól. Érdemes megvenni a nagy ORIGO nyelvvizsgakönyvet, és abból gyakorolni, később akár időre is. Nekem a levélírás volt a gyengém, ám a tanárom nagyon sokat segített és mára már az a kedvencem. Igazából elcsúszni szerintem ezen a vizsgán nem lehet, kivéve ha félreértelmezel valamit. Ha vmi nagyon nem megy, ott a szótár. Az írásbeli nekem nagyon tetszett. Érhető volt a szöveg és elegendő volt az idő. A szöveg ázsiai és afrikai elefántok összehasonlítása volt, a behelyettesítős a mai túlzott elektronika és telefonhasználatról szólt, a fordítás hogy visszavezetik a főzőórákat a brit iskolákba, levelet egy külföldi barátomnak írtam, hogy elvesztettem egy tárgyat ami fontos volt nekem. A vélemény pedig: A gyorséttermi ételek nem mindig egészségtelenek. Ez volt az állítás.


Összességében: ajánlom ezt a vizsgatípust!


Azt mondják, hogy a gyenge középfokúaknak is sikerül.

2018. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!