Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A le nouvel allons-y könyvekbő...

A le nouvel allons-y könyvekből egy teljesen kezdő önállóan is meg tud tanulni franciául valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 14. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a könyvet, de ez csak akkor lenne lehetséges, ha hanganyag is van hozzá.

A kiejtést ugyanis nagyon nehéz másképpen elsajátítani.

Nagyapám eredetiben olvasta Molière-t és Racine-t, de a francia vejével hosszú ideig egy szót sem tudott beszélni.

Én is csak Franciaországban tanultam meg a helyes kiejtést.

2018. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Úgy tudom, hogy van hozzá hanganyag.
2018. ápr. 14. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor próbálj meg nekiállni.

Ha nehézségeid vannak, a neten általában utánanézhetsz, és itt is feltehetsz kérdéseket.

Sok sikert!

2018. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is próbálkoztam az önálló francia tanulással (idő hiányában nem sokáig volt lehetőségem folytatni), így tudok egy nagyon jó tanácsot adni: a kinézett nyelvkönyvet előtte mutasd meg egy olyannak, aki beszéli a nyelvet. Én konkrétan úgy jártam, hogy az eredetileg kinézett weboldalon totál hülyeségeket írtak, konkrét példa: a szép és a bagoly szót felcserélték.

Kiejtéssel meg az a gond, hogy te hiába hallgatod meg a hozzáadott CDn, nem hallod rendesen vissza magadat. Emiatt mindenképpen találj valakit, aki gyakorol veled és ügyelni tud a kiejtésedre (nekem a környezetemben nem volt ilyen, ez volt az egyik ok, ami miatt felhagytam a francia nyelv tanulásával). Próbálkozhatsz olyan oldalakon is, mint az Interpals (bár nekem elég negatív tapasztalataim vannak vele, konkrétan nem vagy lány, akkor baromi kevesen fognak visszaírni neked).

2018. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Josephine Harkay válasza:
Nagyon fontos a nazális hangok elsajátítása: az an, en, on, un kombinációknál; pl. "un enfant" (egy gyermek), de ezek miatt szinte minden szó nazálisan hangzik; a magyar nyelv gutturális. Nyomd össze egy kicsit az orrod hegyét és úgy ejts ki magyar szavakat, mindjárt észreveszed hogy mit akarok mondani. – Csak rajta!
2018. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!