Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a jó nyelvtanár?

Milyen a jó nyelvtanár?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek, kort is írjatok.

2018. ápr. 16. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Elteszi a könyvet és életszerűen, beszélgetéssel és élményszerűen tanít. Filmeket, zenéket, regényeket használ és a szódolgozat szót nem ismeri. N34
2018. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Számomra az ellenkező nemű, vonzó, fiatal az igazi. :D Azonban mindez persze nem számít, ha nem okos és nem tudja a nyelvet.
2018. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Most ebből mit szeretnél kihozni? Nyelvtanár vagyok, de nem látom, hogy mi az értelme a kérdésnek.
2018. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"s a szódolgozat szót nem ismeri"


Akkor meg mi értelme az egésznek??

2018. ápr. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
46-os a csípőbősége és 56-os a mellbősége
2018. ápr. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

"Számomra az ellenkező nemű, vonzó, fiatal az igazi"


- a tanárnő nem szeksztárgy !

2018. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Afffene. Most megleptél. Én meg 12 éves koromtól mindig azt hittem...
2018. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert a mi tanárunk nem tanít szinte semmit sem, nem biztos a tudásában és gyakran hibázik is. Nem csinálunk körülbelül semmit sem az órákon, amit egy nyelvórán kellene. Ha rajta múlna, nem fejlődnénk semmit sem. Már az is csoda, ha az általa tanított idegennyelven szólal meg.

Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy számotokra milyen egy jó nyelvtanár.

2018. ápr. 17. 20:49
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Jó tanár kevés van, mert az tehetség kérdése, ami elválasztja a szobafestőt és Picassot. Persze, vannak jó szobafestők, akikkel előrébb lehet jutni.

Csodálkozom kissé, hogy problémák vannak, mert azt hittem 89 után, hogy végre eljött az a világ, amikor a nyelvtanárjelölt olcsón elmehet a célországba, és szívhatja magába a nyelvet és kultúrát. De hát ezek szerint nem.

2018. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a jó. Ez egy szubjektív dolog...

Valakinek az a jó, hogyha kicsit komolyabb a tanár, mert az motiválja, és nem akar mindig ilyen poéngyáros tanárt.

Van, aki meg inkább azt szereti,ha a tanár könnyed, laza.

Szerintem az egyetlen egyetemes igazság-főleg nyelv esetében- ha a tanár képes láttatni és rávezetni a diákokat, hogy az adott tantárgy, azaz a nyelv nem egy kényszer, amit kényszerből kell tanulni, hanem lássanak benne egy lehetőséget. Lehetőségnek gondoljanak a nyelvre, egy jövőbeli befektetésre, ne pedig egy kényszer tárgyra, ami minek van, csakhogy egyel több óránk legyen... Érzékeltetni tudja velük, hogy örülni kell, hogy tudnak ingyen nyelvet tanulni középiskolában. A legfontosabb pedig minden esetben,a belső motiváció. Ha az megvan, akkor sokkal könnyebb mindent elérni.

2018. ápr. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!