Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás: B. Lipták...

Angol tanulás: B. Lipták Csilla-Csősz Tímea- Színes kérdések és válaszok angol nyelvből- Ki a franc találta ki, hogy ez a könyv B2-es szintre készít fel nyelvvizsga tekintetében?

Figyelt kérdés
Nagyon felháborító, B2-es szinten vagyok angolból, van is nyelvvizsgám, folyékonyan beszélek, nagyon sok szót és kifejezést ismerek. 9 hónapja vagyok anyanyelvi környezetben. A tudásom szeretném fejleszteni, lehetőleg C1-es szintre. Ez a könyv azonban kiveri a biztosítékot. Azt hangoztatja, hogy B2-es nyelvvizsgára készítenek fel, de még nekem is hónapokig tart átverekedni magam rajta. 20 fejezetből áll,minden fejezet kidolgozása órákig tart, ezért nem haladok, mert tele van olyan szavakkal, kifejezésekkel, amiket kimondottan anyanyelvűek használnak, és egy középszintű nyelvvizsgán nem látom érelmét, miért fordulnának elő. Nem lehet ezt a könyvet jelenteni valahol, hogy hamis információt terjeszt?
2018. ápr. 19. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már olyanról, hogy egy könyv rossz? Nem ismerem a szóbanforgó kiadványt, és hát no offense, de hülyét csinálsz magadból éppen.


"mert tele van olyan szavakkal, kifejezésekkel, amiket kimondottan anyanyelvűek használnak, és egy középszintű nyelvvizsgán nem látom érelmét, miért fordulnának elő. "


Mert mégis mit akarsz akkor megtanulni? Vannak olyan könyvek, amik arra mennek rá, hogy összegyűjtenek minden hülye kifejezést olyan arányban, amekkorában tényleg nem szükséges tanulni az adott szinten vagy máshol, dehát erre az esetre lásd az első mondatomat.


Ha tényleg stabil B2 szinten vagy, és ilyen jó a szókincsed, akkor egy erős B2es könyvet megcsinálhatsz kezdésnek, mielőtt elkezded a C1eset, például egy Cambridge FCE Use of Enlgish gyakorlókönyvet, biztos vagyok benne, hogy tanulsz még belőle egy fél tonna új dolgot (phrasal verbs, idioms, collocations, ritkább nyelvtani formulák), de foghatsz pár C1es könyvet is, és akkor csináld azt. Ilyen szinten simán tudsz olvasni szépirodalmat is, az is fontos nagyon.


Nem értem a panaszkodást, hogy találkoztál egy könyvvel, ami nem tetszik. A világon mindenhol angolul akar tanulni mindenki, rengeteg könyv van róla, nem kell a magyar palettára korlátozni magadat, szinte mindent el lehet érni ingyen.

2018. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet, de engem az háborít fel, hogy nem azt nyújtja, amiről szó van, illetve, hogy félrevezet.

Nekem nagyon jól jön ez a tartalom, de miután annyit szenvedek vele, ne állítsák már azt, hogy még mindig B2-es szinten vagyok, mert az nem igaz.

De persze, körülnézek még majd a neten....

2018. ápr. 19. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szenvedsz a B2-esnek eladott tartalommal, akkor még B2 szinten vagy vagy rossz a könyv. Ha ez a gondolat belső nyugtalansággal tölt el, akkor a probléma a te fejedben van.
2018. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt gondolom ,hogy attól ,hogy neked nem tetszik az nem egyenlő azzal ,hogy nem is jó.Én személy szerint nyelvvizsgára és érettségire is ebből készültem és mind a kettő nagyon jól sikerült.Én éppen a különlegesebb szavak miatt szeretem.De ha nem tetszik szerintem inkább próbálj ki egy másikat.Én az 1000 kérdéses könyvet nagyon nem szerettem ,pedig sokan imádják.Az egyik ismerősöm olyan kéttanos gimibe jár ,ahol kimondottan ebből készülnek az emelt érettségire. Nem terjeszt ez a könyv hamis információkat ,egyszerűen csak nem azt kaptad amit vártál tőle.

2018. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na megnéztem ezt a könyvet csak ebből a kérdésből kifolyólag. Nem látok vele semmi problémát, elég sok témát lefed, jó kérdések vannak benne, amiknek a megválaszolásába ha belejössz, elég könnyű dolgod lesz később vizsgákon, mert megtanulsz beszélni bármilyen témáról. Ebből következik, hogy a tanulási módszereiddel vannak a problémák. Írtál valami kidolgozás dolgot; remélem, nem próbálsz meg mindent leírni, amit ebben a könyvben csinálsz, az rohadt unalmas, de nem a könyv hibája, nem erre való. Ez nem is arra való, hogy fogod, felcsapod, és bevágod az egészet, hanem az elején a feladatokat megcsinálod, tanulsz belőlük új szavakat, amelyik szót nem érted, azt meg tudod nézni a word listről, gondolkozol, megválaszolod a kérdéseket magadtól, meg aztán olvasgathatod a model answeröket is, hogy több ötletet gyűjts meg láss új szavakat kontextusban.
2018. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A vizsgára felkészítő könyvek általában nehezebbek, mint maga a vizsga, azért, hogy biztosan sikerüljön.

Amúgy én használtam a C1-es változatát is ennek a könyvnek és nekem hasznos volt.

Igen, nehezebb mint az adott szint, de szerintem pont ez a lényeg.

Nekem a B2 és a C1 megszerzésében is sokat segített, de inkább csak olvasgattam, soha nem dolgoztam ki belőle semmit.

Sőt alapból nem dolgoztam ki témakört soha angolból :D

2019. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!