Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy idősebb hölgy hogyan...

Egy idősebb hölgy hogyan tudna legegyszerűbben megtanulni angolul? Társalgási szintre gondolok csak.

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó,67 éves. A nővérem Angliában él a férjével, 12 éve,a férje nem beszél magyarul,ilyenek h jó napot,köszönöm,hogy vagy,stb megtanított neki a tesóm de ezekkel nyilván nem lehet társalogni.

És az én párom is külföldi, mondjuk ő jobban tud magyarul a tesóm férjénél,de angolul még mindig jobban tud.Anyu nagyon cikinek érzi,h sosem tanult meg angolul.7-8évvel ezelőtt járt tanfolyamra,emlékszem akkor otthon laktam még és én segítettem neki,viszonylag jól mentek a szavak,de kevesebb mint 1 évet járt és abbahagyta aztán nem használta (pedig próbálkoztam) és azóta is nullán van.

Szeretnék neki segíteni,mert tényleg el van keseredve,és szégyelli hogy ilyen "hülye" (ezt ő mondja nem én). Nem tudom az ő generációja hogy tanulna meg a legkönnyebben,milyen módszerekkel,szerintetek járjon megint tanfolyamra? Még dolgozik amúgy, de jövőre már nem fog.

Nagyon szomorú hogy nem tud beszélni tesóm férjével kb semmit, vagy ha kimenne hozzájuk 1-2hétre,és tesómék dolgoznak pl,nem találná fel magát ott, mivel semmit nem tud elolvasni vagy megkérdezni.Ezért nem is megy.Én nyáron költözök Dubaiba,jó lenne ha ott is sokszor meglátogatna.Én mondjuk kísérgetném olyankor meg tolmácsolnék de angolul sosem árt tudni, bármilyen országról legyen is szó.

Valakinek van tapasztalata ebben? (Anyukámmal egyidősek is írhatnának,hogy nekik mi vált be!)

A tanfolyam az egyetlen megoldás? Bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikeredett,de egy kis háttér story nem árt.


2018. ápr. 23. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy már gold diggeréknél ne legyen pénz nyelvtanárra :D
2018. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van pénz nyelvtanárra,mondogatom neki évek óta. Mindig azzal jön hogy jó lenne,de majd csak akkor ha már tényleg nyugdíjba megy és nem dolgozik,mert jaj mennyi dolga van...
2018. ápr. 23. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

A kreatív nyelvtanulás idősebb korban is használható.

[link]

Viszont ha nem akarja, mert pl kudarc érzetét társítja hozzá, akkor bele sem fog kezdeni.

Ehhez a tananyaghoz tartozó hanganyag amerikai akcentusú, úgyhogy kéne még valami/ valaki, aki a britet megtanítja.

Viszont legalább beszélni tudna, minimum alapfokon.

2018. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!