Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Introvertált személyiségként...

Introvertált személyiségként érdemes tolmácsnak mennem?

Figyelt kérdés

Egy kicsit azt hiszem Aspergeres is vagyok, és emiatt nagyon vonzanak az idegen nyelvek, és ezzel is szeretnék dolgozni.

De nemcsak fordítani hanem tolmácsolni is szeretnék.



2018. ápr. 23. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tudatosan javíthatsz rajta. Gyakorolni kell. Az introvertáltság azt jelenti, hogy egyedül töltődsz. De ha szükséges, munkahelyi körülmények között tudsz másképp viselkedni, ha akarsz. Csak ügyelj, hogy eleget pihenj utána, hogy feltöltődj.
2018. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2018. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ilyen alapon semmilyen munka nem jöhet szóba, ahol emberek közt kell lenni, abból pedig elég kevés van. Én is introvertált vagyok, de nem bánom, ha az iskolában vagy munkahelyen emberek vesznek körül. Egyszerűen igénylem utána az egyedüllétet, nem megyek rögtön kávézni vagy bulizni a munkatársakkal, hanem hazamegyek és elvagyok magamnak.


Beszédesnek sem kell lenni a tolmácskodáshoz, mivel nem csevegsz, hanem az a munkád. A jó kommunikációs készség és természetesen a tökéletes nyelvtudás azok must-have.

2018. ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki introvertált, nem azt jelenti, hogy nem bír létezni más emberek társaságában. Ha igen, akkor az nem introvertált ember, hanem beteg ember. Az Aspergeresek is tudnak dolgozni, nem egy ilyen ismerősöm van.


Mi a probléma valójában?

2018. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%

>azt hiszem aspergeres is vagyok

>azt hiszem

>aspergeres

>is

Ember, menj el egy orvoshoz, ha tényleg "azt hiszed." Nem ciki, és ha tényleg úgy érzed, hogy nincs rendben valami, akkor jó lenne, ha megvizsgálnának, már úgy a te érdekedben. Maradjunk annyiban, hogy csak a tolmácsképzés elvégzéséről beszélünk, azt simán lehet introvertáltként is nyilván. Tolmácsként dolgozni is lehet introvertáltként, más dolog az, hogy nem nagyon fognak felvenni, de az nem a te problémád.

2018. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem Lime kóros vagy.
2018. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Amíg nem vagy diagnosztizálva addig ne írd,hogy Aspergeres vagy.

Itt sokan írják azt ugy ,hogy fogalmuk sincs mi az persze lehet ,hogy te vagy az első akinek aztán lehet ,hogy van fogalma és tényleg az.

Olyanokat olvasotam már ,hogy ő introvertált ezért aspergeres,vagy mert szociális fóbiás ezért aspergeres olyat is olvatam ,hogy 26 évesen szűz ezért aspergeres miközben enek mi köze van hozzá.

Az Asperger szindroma,pervazív fejleődési reneleneség (autizmus ) az autizmus egy oriási sprektum ,vannak autisztikus tünetek.

Autisztikus tünetek pl;

-kéz repkedése,test előre hátra ringatása(hintázás),lábbujhegyen járás,szenzoros érzékenység,szemkontaktus nem megfelelő felvétele,tanulási nehéségek,stb.

Mániákusak beszükölt érdeklödési körük van ezért sokan a szakmájuk is ez lesz ha nem akkadájoza fogyatékoság.

Van akinél fogyatékoságot okoz van akinél nem.

Olyan állapot vagy másképpen fogyatékosság, mely eltérő fejlődéshez vezet. Az autizmussal élő személyek agya másképpen dolgozza fel a külvilágból érkező hatásokat, mint a miénk. Ez az eltérő fejlődés az oka annak, hogy érzékszerveik sokszor túlságosan kifinomultak, vagy éppen ellenkezőleg: nem elég érzékenyek, hogy befogadják a környezet ingereit. Ez az eltérő működés ráadásul megnehezíti a társas kapcsolataikat is. És igen tényleg van olyan akinél nem veszik észre ,de azoknál is van gyerek koruk otta felmerülö problémák csak nem megfelelő szakembernél voltak vele.

2019. júl. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!