Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a spanyol nyelv?

Mennyire nehéz a spanyol nyelv?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett, úgyhogy azon gondolkozom, hogy a nyáron belevágok, már ki is néztem egy tanfolyamot. Ugyanakkor nem nagyon tudom, hogy mire számítsak...Eddig angolt és németet tanultam. Ezekhez viszonyítva könnyebb/nehezebb? Vannak-e hasonlóságok? Valakinek van bármilyen hasznos tapasztalata, tanácsa?


Persze, én is jobban utána fogok nézni, de kíváncsi vagyok személyesebb véleményekre is. Köszi!:)


2018. ápr. 28. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A fiam németül meg angolul beszél anyanyelvi szinten (NO-ban él, de angolokkal dolgozik), kb két hónapja kezdte el a spanyolt tanulni és annyira tud már beszélni, hogy a mindennapos életben gond nélkül tud kommunikálni.

Szerinte nem annyira nehéz. föleg, hogy a hangkészlete meg a hangsúlyozás erösen hasonlít a magyarra.

2018. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Valóban nem annyira nehéz,persze a nyelvtannak a vége felé vannak nehezebb részei,de egy társalgási szintre eljutni nem lehetetlen 2 hónap intenzív tanulás után.
2018. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Állítólag nem vészes, az angol után picit könnyebb, vannak hasonló alakú szavak és talán hasonló nyelvtani szabályok is (én olaszul tanultam az angol után, és az angol sokszor segített benne, az olasz és a spanyol meg nagyon hasonlóak, szóval ezért gondolom). Egyébként, ha angolt és németet beszélsz, a skandináv nyelveket vagy a hollandot elvileg nagyon könnyen meg tudnád tanulni, mert azok a nyelvek csúnyán szólva az angol és a német keverékei :)
2018. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A spanyol szerintem egyáltalán nem nehéz.

Én már 7 éve tanulok angolt és még mindig körülbelül a nullán vagyok mert egyszerűen nem szeretem az angolt, nehéz és logikátlan.


Spanyolul viszont 2 éve tanulok és már van egy Junor nyelvvizsgám (14 éves vagyok)


A spanyol sokban hasonlít a magyarra pl. nyelvtanban , betűkben , ejtésben



Én You tube-ról kezdtem el teljesen egyedül tanulni a spanyolt és szerintem jól megy.


Most itt állok a tovább tanulás szélén és már leadtam a középiskolákba jelentkezésemet többek között spanyol tannyelvű gimnáziumba is ahol heti 20 órába tanulhatnám a spanyolt és elhatároztam hogy vagy spanyol - magyar tolmács ,vagy spanyol tanár leszek.

2019. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!