Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itt lehet Present Perfectet...

Itt lehet Present Perfectet használni?

Figyelt kérdés

A párbeszédben a barátnőm kérdezi tőlem, hogy hallottam-e a nagy újságot, miszerint terhes? Erre szeretném azt válaszolni, hogy nem, ezt eddig nem tudtam. Milyen igeidővel mondjam?

*No, I haven't known this.

*No, I didn't know this.


Miután a beszéd pillanatáig tartott az, hogy én nem tudtam a hírről, ezért használhatok present perfectet, vagy én gondolom túl ezt az igeidőt, és csak egy szimpla múlt kell?


2018. máj. 3. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Sima múlt kell.
2018. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek ide present perfect?
2018. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, persze, de egyszerű múlt is előfordulhat, főleg Amerikában.


Have you heard about... - No, I haven't.

Did you know, that... - Yes, I did. / No, I didn't.

2018. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nagyjából attól függ, hogy ő mivel kérdezi?

Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 3. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Sima múlt. Na persze az is bejátszik hogy amikor meghallottad a hírt akkor már tudtál róla. Vagyis a jelenben már tudod. Azaz a jelneben már nem érvényes hogy nem tudod.


I didn't know about this.


PS. és egy about-ot is odatehetsz mivel nem tudo valamiről, ugyanis így angolos.

2018. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Ha azt nézzük, hogy a beszéd pillanatában már tudtad, akkor így lenne helyes: No, I hadn’t known it(until you told that).


De szerintem senki nem mondja így, sima múlt teljesen jó :D

2018. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hasznos volt! :)
2018. máj. 3. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!