Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol hivatalos levél?

Angol hivatalos levél?

Figyelt kérdés

Milyen hivatalos levelek es ezekhez milyen hivatalos allando mondatok vannak?

tudnatok segiteni? :)

holnaputan elorehozott emelt es annyira butanak erzem magam ehhez

16/L



2018. máj. 8. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Dear Sir/Madame!

I have seen your advertisement on the internet and I would apply...

I would appreciate if you could send me some information about the...

I also like to know...

Please send a new mobile phone and my refund money back or I will turn to law...

Yours truly: КГBéla

Előre hozott enelten ezeket illene tudni (nooffense)

2018. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tudom hogy illene, de három éve nem tanultam angolt így iskolarendszerben és nagyon félek ettől. Tanárra sajnos nem volt elég a diákmunkás pénzem így marad az itthoni készülés. Még egy kérdés (illetve köszönöm a választ is nagyon!)

Hivatalos levélnél kell címet és címzettet meg ilyeneket írni? Mert nem tudom... sok helyen azt találtam de érettségin szerintem ilyent nem kell.

2018. máj. 8. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Vagyis lehet, de nem várják el
2018. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"I will turn to law"- Jézus atyám! "Please send my refund money back", "Madame" - te jó ég, egyes, még te beszélsz itt emelt szintről?!
2018. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, Ebből a kettes rossz. Nem magyarázom, hogy figyelmetlenség a refund az a visszatéríteni, akkor pedig ugye nem kell a másik ige. Az első nyelvtanilag helyes. És nem te vagy az első aki nem tud a jövevényszavak (Madame) létezéséről. És igen, kell az e a végére
2018. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"I will turn to law" - ilyen nincs! Értelme sincs! Joghoz fordulok? Mi az, hogy nyelvtanilag helyes? Egy nyelv nem a képezhető nyelvtani szerkezet.

"Madame": [link]

[link]

Ez bizony nem a Dear Sir or Madam!

2018. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!