Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet ukrán nyelv mellett még...

Lehet ukrán nyelv mellett még oroszul tanulni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok elsősorban.

3 hónapja tanulok már ukránul. Az a fura dolog tűnt fel, hogy még az ukránok is alig használják a saját nyelvüket. Pedig szerintem sokkal szebb mint az orosz, de ez mellékes.

El lehet szerintetek kezdeni az oroszt ez mellett? Nem fogom keverni a két nyelvet?



2018. máj. 8. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De keverheto, foleg a szavak. Neha en is szoktam, de ez mondhato annak, hogy elegge ossze-vissza hallom a csaladomtol a beszedet.

Nagyszuleim ukranul szoktak beszelni, anyumek es nagynenimek orosz-ukrant keverve :D

2018. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem lehet érteni egész egyszerűen.

Ha ukránnal beszélsz akkor nyilván az az anyanyelve, kivéve azok, akik az orosz határhoz közel születtek, amikor még Szovjetunió volt.

Az egyik fel is háborodott haveromra, ne sértegesse, hogy oroszul beszél vele. A másik meg csak papíron ukrán de az anyanyelve orosz és alig tud ukránul.

Pl. Nem tudta, hogy a magyar nemzetiségűt Угорець (férfi) + Угорка (női) -nak hívják. És még be is röhögött.

Azt mondta Verhenszkij. - Azt hogy??? Ez oroszul van és G-vel kellene mondani nem h-val.

Akkor most mi van??? A fene se érti ezt.

Gőzöm sincs, ez valóság vagy mese.

2018. máj. 9. 22:34
 3/6 anonim válasza:

Ugye az oroszban a „г” az a magyar „g”, az ukránban meg „h” hangot ejtenek, de vannak helyek Ukrajnában, ahol hiába oroszul beszélnek, de a “г” hangot “h”-nak ejtik, ezért mondhatott olyat, hogy “venherszkij”. Szerintem nyugodtan tanulhatsz az ukrán mellett oroszt is. Egyébként szerintem egy orosz és egy ukrán megérti egymást, ha akarják, de a jelenlegi helyzetben nem szívlelik egymást.

A különbségeket a két nyelv között úgyis, majd ha tapasztalod, nem fogod keverni a kettőt, úgy gondolom.

Merem állítani, hogy az ukrán picit “nehezebb” nyelv az orosznál. Ha véletlenül egy-kettő orosz szót használsz ukrán nyelvű társalgás közben, érteni fognak, nem követsz el vele nagy bűnt. Egyébként úgy olvastam, szóval nem veszem biztosra, mert nem voltam még soha Kijevben, de elméletileg ott divat a fiatalok körében oroszul beszélgetni. Remélem hasznos volt a válaszom, további sok sikert a nyelvtanuláshoz! :)

2018. máj. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Bíztató volt!

2018. máj. 20. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már értem, miért mondta az ukrán да ... pedig так
2018. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Просто так! :)
2018. szept. 3. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!