Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel tudnátok sorolni olyan...

Fel tudnátok sorolni olyan nyelveket, ahol raccsolva ejtik ki az "r" betűt?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok és eljutottam oda, hogy nagyon hátrányosan érint a raccsolásom, ezért szeretnék elkezdeni tanulni egy olyan nyelvet, amivel profitálni tudnék a fogyatékosságomból. A franciáról meg németről tudom, hogy nem úgy ejtik az "r"-t mint mi (legalábbis a translate alapján nem), de nem tudom ez a teljes szókincsükre is igaz-e. Eddig a hollandról is úgy tudtam, hogy raccsolós nyelv, de hidegzuhanyként ért, amikor meghallottam, hogy a google translate milyen szépen olvassa fel pl. a "Ferrari" szót. Pedig nagyon érdekelt már régebben is ez a nyelv. Az angol tűnik a leginkább hasonlónak, ahogy én ejtem az "r"-t (írjátok be, hogy Ferrari és hallgassátok vissza), de ezt már tanultam. Fel tudnátok-e sorolni az összeset és ezek közül melyikkel járnék a legjobban?

2018. máj. 14. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Gyakorolj meg menj el logopédushoz, ha ennyire komplexusod van miatta. Ez alapján nyelvet választani nettó baromság.
2018. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1: Pedig egész gyermekkoromban és az elmúlt években felnőttként is jártam logopédushoz, de képtelen voltam elsajátítani a kiejtését.

Kitérő válaszok amúgy sem érdekelnek!

2018. máj. 14. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Javaslom a Habsburg családot kezdőlökésnek.
2018. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Francia !!! Az kell neked.
2018. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A németben mennyire kell jól ejteni az "r"-t? Igazából sosem hallottam még németet "r"-t pörgetni.

Ez a mai napig a fülembe vésődött: [link]

A r-végi szavakat kb. én is így tudnám ordítani. :D

2018. máj. 14. 20:21
 6/6 Hang72 válasza:
Na! Én 8 éve tanulok németül, és raccsolok. És megnyugtatlak, igen, a németek is raccsolnak, vagy legalábbis furán ejtik az r hangot. Én már beszéltem is némettel, és nem volt probléma, megértette, mit karok.
2019. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!