Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek nem megy el a kedvetek...

Nektek nem megy el a kedvetek a nyelvtanulástól, mikor azt mondják, hogy nem annyira a rossz a németed, de nem is jó?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, igazából. Igazából próbáltam beszélgetni, meg megértettem mindent, meg normálisan válaszoltam is.

Oké, tudtam, hogy aus Ungarn, de hirtelen annyit mondtam, hogy Ungarn.

És amúgy 95 %-os nyelvvizsgám van, a. helyesírásom, nagyon jó, soha egy hiba.


Nagyon letört ez az egész. Egy állásinterjú volt. Hiába voltàl osztályelső, meg van mimdenféle nyelvvizsgád. Nem azért, de a dialektust honna sz. pjam ki, ha soha nem éltem Ausztriában???

Nagyon átértékeltem, hogy van-e értelme ennek az egésznek.


2018. máj. 20. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami lényegtelen sz***t nem értettem angolul, erre a tanár “neked ennyire nehezen megy az angol?”, teljesen elment a kedvem.
2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából tanulhatsz itthon akármennyit, de úgyis kiköltözés után tanulsz meg. Nem hittem el, mikir azt mondza az ismerősöm, hogy az volt a szerencséje, hogy nem tanulta az iskolában, mikor kiment.

Undorító nyelv, az angol sokkal egyértelműbb. Nincsenek ezek a szar dialektusok, vagy nem különböznek ennyire.

2018. máj. 20. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Kinn volt egy irodai szobatársam, aki undorító stílusban tudott kijavítani. Nem vettem fel. Mert én az anyanyelvemen kívül tudtam ugye elég rendesen németül, jól angolul, elboldogultam olaszul, ő meg "csak" németül beszélt, de a titkárnővel ketten nem tudtak az anyanyelvükön egy levelet hibátlan helyesírással megírni:)

Amúgy az állásinterjún sem szabad a felét sem elhinni arról, amit mondanak. Lehet, hogy csak azért kritizálnak, mert nem akarnak felvenni. (És lehet, hogy ezt már azelőtt tudják, mielőtt belépnél az ajtón, mert egy ismerősnek kell a hely, de azért kiírják a helyet, hogy formailag azért meg legyen hirdetve...)

Fel a fejjel!

2018. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A helyesírás nem igazán érdekel senkit. Tudsz-e folyékonyan beszélni vagy nem? Ez a kérdés, nem az hogy tudod a létező összes ige alakját és vonzatát.
2018. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magabiztosságot, folyamatos "agresszív" nyelvhasználatot várnak el általában. Dadogva elég sokan tudnak beszélni, nem is ezeket keresik.
2018. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem dadogva beszélek, hanem folyamatosan.

Csakhát az irodalmi némettel sokra nem mész, főleg nem Ausztriában.

2018. máj. 21. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell általánosítani. Nyugodtan hidd el, hogy a probléma veled volt, nem pedig velük.
2018. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A cégnél nem volt elváras a német, csak a folyékony angol, a némettuddás előny.

Na mindegy, nyilván ők tudnak jobban, az kétségtelen, de próbálkoztam. Sajnálom, hogy csak "iskolai" németre futja, ez van... Nagyon idíótán beszélnek.

2018. máj. 21. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!