Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes így nekikezdeni az...

Érdemes így nekikezdeni az angolnak? Mivel motiváljam magam?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok már, jó régen, de angolul még nem tanultam meg. Egy nyelvet sem beszélek teljes biztonsággal az anyanyelvemen kívül, de egy nyelvből már lefelsőfokúztam majdnem 10 éve.(Azóta sajnos nem használtam, jó sokat felejtettem), meg egyet olyan alapszinten.

Nagyon szeretnék angolul tudni legalább egy biztonságos középfokon, de sehogy sem tudom rávenni magam a tanulásra. Időm lenne, nem ez a gond. Egyszerűen a naponkénti, munka utáni gályázáshoz nincs kedvem. Mert amikor elkezdünk egy nyelvet, az izgi, meg szórakoztató, de aztán jön az a rész, ami szó szerinti meló. Tanfolyamra nem akarok költeni, másra kell a pénz. Van anyagom itthoni nyelvtanulásra, már csak motiváció, és kitartás kellene.

Ti, akik nem suliban, meg nem tanfolyamon tanuljátok, hogy veszitek rá magatokat a naponkéni, vagy legalább is nagyon rendszeres tanulásra. Nekikezdek, megy a dolog 2-3 hétig, aztán abbahagyom.

Munkámhoz nem kell, nincs közvetlen kényszerítő erő, csak az, hogy cikinek érzem, hogy nem beszélem még társalgási szinten sem ezt a világnyelvet.



2018. máj. 21. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Na akkor ez a motiváció,te magad írtad le,hogy nem tudsz egy világnyelven és ezt cikinek tartod(ami nem az).Lehet nem hiszel nekem de a filmek a legjobb választás neten találsz egy csomo angol filmet és tudsz hozzajuk magyar feliratot rakni.En a Netflixet is imadom.Igaz fizetős de megéri +az első hónap ingyenes.Én nagyon sok száz órát beleöltem az angolba az elmúlt 3 évbe .Most jelentkeztem anglisztikára stb.A tudásom hatalmas nagy részét az angoltanáromnak köszönhetem aki mindig motivált de főleg te kellesz ide.Amúgy szerintem nyáron egy hétvégi intenzív tanfolyamot kiprobálhatsz altalában ezek nem annyira drágák mivel sokan vannak tehát eloszlik az ár.Ha valamiben kell segítség én nagyon szívesen segítek.
2018. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Any.do
2018. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 Ez nem jó, hiszen kijelentette, hogy pénzt se hajlandó rászánni, ergo se tanár, se tanfolyam nem jöhet szóba nála. És azt is megmondta, hogy nem öl bele sok száz órát.


A kérdés már csak az, miért foglalkozik egyáltalán a témával, amikor láthatóan egy cseppet se érdekli? Érdeklődést nem adhatsz neki. Az vagy van, vagy nincs.

2018. máj. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milliók "gályáznak", van, ahol az természetes, hogy az ember dolgozik és még képzi is magát.

Valódi motivác, miként #3 írja, csak belülről tud jönni. Ha nincs se szakmai terület, se hobbi témakör, ami angolul több, mint magyarul (gyakorlatilag angol nyelven a karikás ostor készítésen kívül minden alaposabb, részletesebb, teljesebb, mint magyarul), akkor kampó.

2018. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!