Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van helyesen az alábbi...

Hogy van helyesen az alábbi mondat angolul?

Figyelt kérdés

Édesapám hamarosan nyugdíjba vonul a tűzoltóságtól, és mivel imádja az egyedi mintás, feliratos pólókat, szeretnénk az öcsémmel meglepni egy ilyennel. Ezek a pólók angol szöveggel sokkal jobban néznek ki szerintem, ezért is szeretnénk rá angolul a feliratot, de csak nemrég kezdtem el tanulni a nyelvet és egyáltalán nem vagyok biztos a nyelvtani helyességben, ebben szeretnék segítséget kérni.


Mivel édesapám eredeti szakmája ács, ezért a szöveg az lenne, hogy "Az igazi hősök ácsként kezdik"

Ez angolul "Real heroes are starting as a carpenter"? Vagy a létige nem kell, vagy az igének másfajta alakja a helyes? Leginkább ezekben vagyok roppant bizonytalan. Segítségeteket köszönöm előre is!


2018. máj. 23. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Real heroes start off as joiners.

- a joiner jobban lefedi az ácsot


Tetoválásra lesz?

2018. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

The real heroes start as a carpenters.


A létegi felesleges,ahogy a folyamatos inges alak is mivel gondolom már nem kezdő,illetve ha több hős van akkor több ács is.

2018. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A joiner az asztalos,a carpenter az ács. A kérdező tudja hogy melyik szakma áll közelebb az igazsághoz :)
2018. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaj,az az "a" nem kell oda,először egyes számban írtam.
2018. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Tehát akkor "Real heroes start as carpenters"? :)


Első: pólóra akarunk nyomni saját tervezésű mintát ezzel a szöveggel. :)

Harmadik: pontosan, itt az ács a jó, nem az asztalos. :)


Még egyszer köszönöm!

2018. máj. 23. 10:38
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
"Real heroes start OFF as carpenters
2018. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi isaura! És mi a különbség a két variáció között? És azzal akkor mi a helyzet, hogy "everyone starts somewhere"? Ha jól tudom, abba sem kell az "off". Vagy ez nyelvtanilag már más szerkezet? :)
2018. máj. 23. 13:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha polora kell, akkor igy:

Real/true heroes start OUT as chippies.

2018. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nem ertem mi a baj a magyar mkndatoddal, meg ha polora is kell.

Remrnykedjunk apuka beszel es ert angolul, a poenokat is, mert akkor a “jol kinezetu “ angol szovegunk karba megy.

2018. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na de akkor mar miert ne legyen:

True heroes start out as chippies and end up as hot firemen.

2018. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!