Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgáról és emelt...

Nyelvvizsgáról és emelt szintű érettségiről lenne pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Elég zavarosan vannak meg ezek a dolgok, sok mindent nem értek. Angolt és németet tanulok és elég jó vagyok belőlük, szeretem mind a kettőt és ilyesmivel is szeretnék foglalkozni (turizmus) ezért minél nagyobb szintű nyelvvizsgákat szeretnék tenni (német közép-angol felsőfok).

Ha a felsőfok a célom, akkor középfokút felesleges csinálni ugye? És ha a felsőfokú nem sikerül, csak valamennyi százalékig akkor megkapom a középfokot?

Aztán emelt érettségizni is szeretnék majd de az előrehozott érettségin is gondolkodok de ez a 2 nem "fér össze" ugye?.

Ha az emelt érettségi megvan akkor az kiváltja a nyelvvizsgát? (vagy fordítva?)

Bocsi a sok kérdésért és hogy ilyen hosszúra sikeredett:D



2018. máj. 24. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos választ csak az egyik kérdésedre tudok adni: emelt érettségin ha eléred a 60%-ot (5-ös lesz), akkor a bizonyítványban ott lesz, hogy B2 szintű nyelvvizsgának felel meg (vagy valami ilyesmi), tehát meglesz a nyelvvizsgád.



Azt hiszem 45-59% között B1-es nyelvvizsgának felel meg de ebben egyeltalán nem vagyok biztos.:D És lényegtelen is számodra.

2018. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha felsőfokú nyelvvizsgát csinálsz, akkor ott nem jár bizonyos %-ig középfokú, ahogyan az első írta, ha megvan 60% az emelt, akkor kapsz egy B2-es szintű nyelvvizsgát igazoló lapot. Előrehozottan érettségizhetsz nyelvből, nem értem mire gondolsz, hogy nem fér össze. Többletpont akkor jár az emelt érettségiért, ha az felvételi követelmény és legalább 45%.
2018. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen mehetsz egyből felsőfokra, ha nem sikerül, és szorít az idő, akkor gyorsan elmehetsz egy középre.

Bizonyos nyelvvizsgatípusoknál van olyan, hogy az eredmény függvényében az eredeti céltól eltérő papírt kapsz, de ennek nyelvvizsgatípusonként kell utánanézni, és annak is, hogy az adott vizsga államilag is elismert-e pl. egy felvételi eljárásban.

Mivel a felvételihez az érettségi kell, ezért szerintem menj el előrehozott emeltre, azzal a középfokú papírt is kipipálod, nem vesztesz vele semmit, és a nyelvvizsga szituáció gyakorlása is hasznodra válik.

A nyelvvizsga már nem váltja ki az érettségit, de 60+%-os emelt érettségi egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával.

2018. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. máj. 25. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!