Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy német a könnyebb/ha...

Olasz vagy német a könnyebb/hasznosabb?

Figyelt kérdés
Jövőre gimibe megyek és majd választanom kell egy második nyelvet az angol mellé és nem tudom melyik könnyebb vagy hasznosabb.

2018. máj. 25. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik a konnyebb szamodra, azt nem tudom, de ket teljesen mas nyelvrol van szo, attol is fugg melyik erdekel teged jobban.

De egyertelmuen a nemet hasznosabb.

2018. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam németet is meg olaszt is,véleményem szerint a német nehezebb de jóval hasznosabb is
2018. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Német a hasznosabb, olasz meg a szebb :D
2018. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez megint attól függ mit akarsz: itthon a német hasznosabb, viszont nyugat-európában nem feltétlenül érsz vele többet, mint az olasszal, tehát érdemes célirányosan azt tanulni, amelyik nyelvterületen élni/dolgozni/tanulni akarsz...

mindkettő nyelvtana tud nehézségeket okozni

én olaszul beszélek

2018. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az olasz a könnyebb. Hasznosság szempontjából meg mindkettő hasznos, attól függ, hova mész.
2018. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Német!!! itthon és Európában is fontos, mivel az angol és a francia mellett domináns Európai Uniós nyelv . Magyarországon a külföldi cégek kb. 66%-a Németországból vagy Ausztriából származik, plusz közeliségük miatt jobb a nyelvgyakorlás lehetősége pl. Budapest-Bécs 2-2,5 óra mindössze, majdnem annyi, mint Budapest-Debrecen. A németet ajánlanám ha céltudatos vagy, és érdekel az Európai Uniós, Gazdasági, Nemzetközi Jogi pálya.


Az olaszt akkor, ha szeretnél egy rettentően könnyű és dallamos hangzású ,szép nyelvet, ha érdekelnek esetleg a művészetek, illetve a többi latin nyelv megtanulása (francia vagy spanyol) sem utolsó a számodra.


De én németet tanulok, szóval a NÉMET MELLETT VOKSOLNÉK :D

2018. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 "rettentően könnyű az olasz"

hahahahahha

maradj a németnél lol

2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
A német hasznosabb, többen beszélik, az olasz könnyebb és szebb.
2018. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!