Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól fordítom, ez a mondatot?...

Jól fordítom, ez a mondatot? Ha döntést hozol nincs "B" terv

Figyelt kérdés
if you bring decision, nothing "B" purpose.
2018. jún. 1. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2018. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bővebben?
2018. jún. 1. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
When you make a decision, there's no plan B.
2018. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

? miért nem if-es alak?

When? mikor? most ezt nem értem

2018. jún. 1. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

When you make a decision, there is no B plan.

If you make a decision, there is no B plan. If-el is jo, de a when is bir “ha” jelentessel, szoval mindketto mondat helyes.

A bring az azt jelenti, hogy targyat hozni, nem dontest. Ilyenkor a make hasznalando, dontest “csinalni”. Ezeket szimplan be kell magolni.

A masodik mondatreszednel meg kb azt irtad, hogy: semmi B terv. Ilyenkor plan-t hasznalunk, nem purposet.

Ajanlom, hogy kezdj el angol szovegeket olvasni, sokat fog segiteni. Nagyon sok rokonertelmu szo van ebben a nyelvben, ezert megertem a nehezsegeket, de hagyd abba a forditozast.

2018. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Valóban a fenti mondatban az if és a when is helyes. Kicsit mást jelent. A when annyiban más hogy azt fejezi ki hogy ténnyel állunk szemben. Hát ezért írtem when-t. Nincs visszaút. Kicsit félelmetesebb mint if-el.


A témával kapcsolatban javaslom az alábbi oldlak alapos áttanulmányozását:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom ma atolvasom :)
2018. jún. 2. 06:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!