Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik felsőfokú nyelvvizsgát...

Melyik felsőfokú nyelvvizsgát válasszam? (angol)

Figyelt kérdés
Euroexam B2 nyelvvizsgám van, amit márciusban csináltam, és szeretném jövő márciusban(kb.) megcsinálni a felsőfokú nyelvvizsgát. Szerintetek érdemes újra az Eurot vagy tudtok ajánlani valami jobbat?

2018. jún. 2. 07:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Attol fugg, mire szukseges?

Ha csak ugy, akkor tok mindegy melyiket valasztod.

Ha egyetemi tovabbtanulashoz kell, mondjuk mert kulfoldon akarsz tanulni, akkor nezd meg melyiket kerik az egyetemek. Telc/ielts/cambridge szokott lenni ilyenkor a kert.

A leghiresebb, “legnevesebb” nyelvvizgsak pedig a: TELC, Cambridge. Nekem egy TELC kozepfokum van, szerintem nehezebb, mint az Euroexames.

2018. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a dexamon ajánlanám, szerintem nagyon könnyű. Példa feladatokat nézd meg, hogy az alapján neked melyik a szimpatikusabb. Nekem a dexam volt ami a legkönnyebbnek tűnt ezért itt csináltam a közép és felsőfokú nyelvvizsgát is.
2018. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Telcet úgy tudom külföldi egyetemeken nem fogadnak el, csak Cambridge, IELTS, TOEFL, Oxford. És igen csak úgy szeretnèm megcsinálni, de egy 2 éven belül Cambridge felsőfokot is le szeretném tenni.
2018. jún. 2. 08:56
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem mondtad, hogy kulfoldi egyetemhez kell. Ha ielts/toefl/cambridge/oxford felsofokut szeretnel, akkor nagyon huzz bele, mert az euroeaxam az egyik ha nem legkonnyebb nyelvvizsga, es abbol kozepfokuzni nem nagy szam.
2018. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De én nem is mondtam, hogy külföldi egyetemre kell, én csak annyit mondtam, hogy szeretnék 2 év múlva egy CAE-t. Az euro-ról meg annyit, hogy én sok vizsgát megnéztem, és megírtam itthon, és a Telc, Origó, Dexam, City&Guilts, Pannon jóval könnyeb az Euronál.
2018. jún. 2. 17:40
 6/13 A kérdező kommentje:
*könyebb
2018. jún. 2. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy telc-nel tuti nem nehezebb az euroexam. Hidd el, jo par cikket vegigolvastam nyelvvizsgara felkeszules elott, es az euroexamet mondjak az egyik ha nem legkonnyebbnek.:)) a telc meg a nehezebbek kozott van, ha nem hiszed el, akkor ket szep ujjadal potyogd be googlebe.

Könnyebb* ☺️

2018. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Beírtam és elszórva láttam, hogy nehéz. De igzából embere válogatja, hogy kinek mi a nehéz, én Telcet kitöltöttem 90%-ra míg az Euro “csak” 70% lett, mert nekem ez nehezebb volt, a readingben nehezebb szavak voltak. Illetve megkérdeztem 2 tanárt, mindkettő azt mondta, hogy az Euro nem egy könnyű vizsga. Téma lezárva, akkreditált mindkettő, és nekem nem ez volt a kérdésem, hogy melyik a nehezebb. :)
2018. jún. 2. 23:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nehezebb nem nehezebb akkora egy hülyeség. Minden b2 nyelvvizsga ugyanolyan szintű, csak valakinek az egyik jobban fekszik mint a másik. Ha lenne olyan hogy legkönnyebb akkor mindenki arra menne. Például a telc nekem is jobban fekszik és tuti jobbra írom mint az eurót. Ez meg egyenesen vicc hogy valaki a legnevesebbnek tartja.
2018. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek!
2018. jún. 10. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!