Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga van eselyem?

Nyelvvizsga van eselyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos egy ponton megcsusztam az irasbeli vizsgan osszesegeben 60% lett az eredmenyem, azonban az iraskeszsegnel kell egy pont. Sajnos edesapamat egy honapja veszitettem el es meg mindig a hatasa alatt vagyok, szerintetek ha fellebbezek megadjak az origonal? Nekem ez nagyon fontos, mert nagyon sokszor elcsusztam az irasbelin mar ket eve probalkozom azonban akkor a level resze volt a legjobb most az a legrosszabb sajnos 11 pontom lett belole 12 helyett.



2018. jún. 2. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy halálesetre aligha hivatkozhatsz, az az egy pont nyilvánvalóan nem amiatt nem lett meg.

Menj be, nézd meg a vizsgát, hátha találsz olyasmit, amire járna még szerinted egy pluszpont. Veszíteni valód nincsen.

2018. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az újraértékelési kérelem 3000 Ft. Annyi a vesztenivalód.
2018. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

hát izé my condolences, de ennek nem tudom, mi köze a nyelvvizsgához

kérd, hogy értékeljék újra, hátha megadnak 1 pontot

2018. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a 3000 Ft még mindig olcsóbb, mint egy új vizsga ára. Ha nem teszel érte semmit, akkor meg nyilván az fog maradni lehetőségként. + egy csomó idegeskedés.
2018. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, de ha jól javították ki, akkor esélytelen, hogy megadják. Az írásbeli pont az a rész, ahol vagy jó a válasz vagy rossz, nem úgy, mint szóbelinél, ahol szubjektíven tudnak extra pontokat osztogatni. Esetleg a levélre adhatnak +1 pontot, de azt írtad, hogy az lett a legrosszabb, szóval...


"Sajnos edesapamat egy honapja veszitettem el es meg mindig a hatasa alatt vagyok"


Ez tényleg szomorú, de irreleváns. Kifogásokra nem jár extra pont.

2018. jún. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Origónál kifejezetten be van írva a felülvizsgálatkérő lapra, hogy méltányossági indoklással automatikusan elutasítják a kérvényt, úgyhogy indoknak ezt semmiképp se add meg.

Lehet célszerű lenne megpróbálnod egy másik nyelvvizsga központot. Csak azért mondom, mert mindenhol olvasom hogy az Origónál mekkora problémák vannak a levélírás pontozásával. Én másik nyelvvizsgaközpontban (BCE) tettem le az írásbelit, a leveleimmel én magam se voltam különösebben elégedett, de teljesen elfogadható pontokat kaptam rá, és senki mástól nem hallottam ott, hogy a levelekkel bármiféle gondja lett volna.

2018. jún. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó: komolyan ilyeneket olvastál? Én meg pont az ellenkezőjét érzem. Most voltam Origozni, a levelet nagyon csúnyán elszúrtam, tartalmilag nullának éreztem, kb. csak simple pastban vittem végig, a mondatok nem voltak összefüggőek, 20 helyett vagy 30 sort írtam, és össze vissza javítgattam benne, a külalakja is borzasztó csúnya lett. Biztos voltam benne 99%-ra, hogy nem lesz meg a minimum 40%-om, mert ennél sokkalta jobb levelekre mondta a tanárom, hogy ez kevés az Origonál. Úgyhogy nagy meglepetésként ért, hogy mégis sikerült a vizsgám. 60%-ot csak megadtak egy olyan levélre, ami szerintem borzasztó rossz lett. Ha valaki nem éri el a 40%-ot, az még ennél is rosszabb levelet kell írjon, amit meg nem is csodálok, ha nem fogadnak el.


A másik meg, hogy ismerősömnek pl. a közvetítős résznél hiányzott egy pont, és alá volt húzva egy olyan kifejezés, amit ő szó szerint fordított le, pedig van egy konkrét szó rá magyarul. Fellebbezett, és azt mondta, hogy egy olyan szótár volt nála, amiben nem szerepelt ez a kifejezés, azért nem tudta, hogy ezt másképp kell fordítani. Megadták neki az egy pontot. Az már más kérdés, hogy egyébként csak lusta volt megnézni benne.. Úgyhogy mindig menjetek el a megtekintésre, és próbálkozzatok be valamivel! Bár egy levél esetében egy fokkal lehet, hogy nehezebb, de hátha találsz valamit, amire rá lehet fogni.

2018. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, igen, itt a kérdések-válaszok közt is, és a Facebook csoportban is rendszeresen láttam, hogy a bukás okának a levelet jelölik meg a népek. Hogy most ez mennyire általános, azt nem tudom, én nem voltam Origós írásbelin, csak szóbelin, tehát közvetlen tapasztalatom nincs.

Megvan mindkét nyelvvizsgakönyv, a mintalevelekre rátekintve nem tűnik drámainak a különbség, az Origo többet ad a formaságokra, és kissé talán hosszabbak a levelek, de ezt nehéz így megítélnem. Összességében szerintem a BCE-s írásbeli könnyebb, több a teszt, kevesebbet kell körmölni, nincs közvetítés. Viszont több a feladat az egyes altípusokból, ahogy nézem.

Szerintem, ha egy adott nyelvvizsgaközpontban nagyon nem akar sikerülni valami, és az ember megteheti, érdemes körülnézni a többi között, hátha van olyan feladatsor-típus, ami jobban fekszik.

Ettől függetlenül persze, hajrá a fellebbezésnek, legfeljebb párezer forint a tét.

2018. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha két éve nem sikerül már, akkor eléggé érdemes lenne más helyen próbálkozni. Én az euroexamet ajánlom, ha a levéllel van gondod. Ott a legrovidebbek és ebből kifolyólag a legkonyebbek és a reading se nehéz.
2018. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megadtak😍😍🤣
2018. jún. 20. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!