Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan rangsorolnátok a...

Hogyan rangsorolnátok a következő nyelveket fontosság/hasznosság szempontjából? Melyiket sajátítanátok el, ha nyelvtanulásra kerülne sor? Angol Német Francia Spanyol Orosz Arab Kínai, esetleg japán

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy weboldalon ezeket titulálták a legkeresettebb és leghasznosabb nyelveknek.


Ti melyik mellett döntenétek? Ha igen/nem, miért?


Jómagam C1-es szinten beszélem az angolt, egy kicsit tudok franciául is (gimnáziumi évek alatt tanultam, heti 3 órában, később szeretném feltornázni egy középfokú szintre), de vonz az orosz, illetve a brazíliai portugál is.



2018. jún. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem:


Angol = Német > Japán = Kínai > Arab > Francia = Spanyol = Orosz


Azért írtam egyenlőség jelet, mert szerintem azok a nyelvek azonosan hasznosak és preferencia függő, hogy melyiket jobb megtanulni. Pl. ha a környező országokat nézzük, akkor a némettel jobban jársz, de ha Angliát vagy Amerikát célzod meg, akkor az angollal jársz jobban.


Utána ugyanilyen logikai szerint szerintem vagy a japán vagy a kínai, attól függ melyik országba akarsz menni, aztán az arab nyelv és a többi. A francia, spanyol, oroszt azért írtam a legvégére, mert ha tudsz angolul, akkor ezekben az országokban már tudsz érvényesülni, tehát teljesen mindegy, hogy tudsz-e ezeken a nyelveken vagy sem. Habár a kínai is kicsit ide tartozna, mert az angolt ott is megértik, de a kínaiaknál ott vannak az írásjelek, amik nélkül nehéz tájékozódni az országban, tehát azt valamilyen szinten mindenképpen érdemes tanulni, ha az ember ki akar menni Kínába.

2018. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%

1. Angol

2. Német

3. Francia

4. Arab

5. Kínai

6. Orosz

7. Spanyol


Az angol ugye világnyelv, azt gondolom, nem előny, ha valaki beszéli, hanem közel behozhatatlan hátrány, ha valaki NEM beszéli.

A német és a francia az Európán belüli gazdasági és diplomáciai élet meghatározó nyelvei, sok szakemberre van szükség, akik ezeket a nyelveket beszélik.

Az arab és a kínai mindkettő nagyon nehéz nyelv, jóval kevesebb olyan munka van, ahol ezeket a nyelveket kérik számon, viszont akinek szüksége van kínaiul/arabul beszélő munkaerőre, az valószínűleg bármit megadna érte.

Az orosz nyelv a keleti nyitás miatt fontos lehet, de marginális kapcsolata van a versenyszférának az oroszokkal, ráadásul még igen jelentős számú szakember van, akik oroszul beszélnek itthon.

A spanyol pedig tény és való, hogy világnyelv, de a világ túloldalán, akikkel még annyi kapcsolatunk sincs, mint az oroszokkal. Ha az amerikai kontinensen képzeled el a jövődet Kanadától délre, akkor megkerülhetetlen, egyébként messze nem a leghasznosabb.

2018. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek a második válaszolóval.
2018. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem

Angol

Német

Orosz/Kínai

Kínai/orosz


Angolul ha beszélsz akkor már kb mindenhol megérteted magad.

Német az euban fontos igazából mivel a német gazdaság a legerősebb.

Orosz óriási ország, óriási mennyiségű lakossal. Emellé ezt az ukránok nagy része is megérti tehát nem egy rossz dolog ez sem.

Kínai pedig... hát világhatalom már most és ettől csak előrébb fog tartani valamint szintén óriási a piaca, és a létszáma.


Francia/spanyol/portugál inkább dísznyelvek szerintem. Ha speciálisan ezek kellenek egy posztra akkor jó de nem hinném hogy sok helyről lecsúsznál ha francia helyett pl oroszul tudsz az angol mellé, de ha csak úgy nyelveket tanulnál szerintem ez a 4 ami igazán megnyitja a világot:)

De még a japán se rossz vagy az indiai.

2018. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
59%

Angol, angol, angol, minél magasabb szinten.

Ezután igazából már az egyéni életpálya függvénye. Én a gimnáziumban németet tanultam, középfok meg is lett, aztán kimentem egy évre, és úgy megutáltam, hogy azóta sem voltam egyetlen órát sem hajlandó foglalkozni vele. Tehát lehet azt mondani, hogy általában itt Európában lehetne második a német, de az én esetemben ez pl. nem igaz.

A motiváció és az őszinte érdeklődés rengeteget számít!

2018. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. jún. 3. 17:16
 7/41 anonim ***** válasza:
3%
Van ennek értelme?
2018. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindegy milyen szempontból figyeljük meg. Gazdasági szempontból ezek a legkeresettebbek:

1. Angol

2. Német

3. Kína

4. Japán

5. Orosz

6. Arab

7. Francia

8. Spanyol

Mindegyiknek van pro-kontrája. Én francia/spanyolt tuti nem tanulnék, hanem inkább valamelyik top 6-osat. Spanyolországban nagy szegénység van, nem mész sokra vele nagyon a mai világban, lesz egy nyelvvizsgád és kész. Franciaországgal nincs baj, viszont nincs is benne annyira nagyhatalmak között. A nyelv megtanulása nem okoz gondot, ha már tudsz angolul.

Ja, és a a helyedben továbbfejleszteném az angolt közben, mert hiába vagy C1, tuti van még mit tanulni.

Innentől már csak attól függ melyik nyelvhez van “idegzeted”. A német a ragozás miatt engem néha felidegesít, de amúgy megtanulható simán. Kevesebb igeidő van, mint az angolban, viszont a nyelvtana nehezebb is.

Kínaiba nem vágtam bele, de gondolkoztam rajta, szóval utánaolvastam még anno pár dologba. Igazából mindenkitől azt hallottam, hogy a nyelvtana sokkal egyszerűbb, mint az angolé, viszont az írás megtanulásához... na, annál szükség van seggre és jó vizuális memóriára. A hangsúlyra oda kell figyelni, mert lehet mondasz egy szót, de ha rossz hangsúllyal mondod, akkor teljesen mást fog jelenteni. Ide mindenképpen ajánlatos szerintem magántanárt fogadni vagy tanfolyamra járni, otthon youtubeos videók alapján kötve hiszem, hogy össze lehet szedni B2-es szintet. Ezt leginkább a helyes hangsúlyozás miatt mondom.

Japán. Kb ugyanazt tudom mondani, mint a kínaihoz. Kell segg a karakterek megtanulásához, nem annyira bonyolult a nyelvtana, de arra fel kell készülni, hogy messze nem hasonlít egy angol-franciához.

Amúgy ez a hangsúlyozás kb az összes ázsiai nyelvre igaz.

Orosz egyáltalán nem vészes, bár én ezt úgy mondom, hogy gyerekkorom óta beszélem, szóval lehet csak nekem. A ciril betűk megtanulásához kell idő, viszont messze nem annyi, mint a fent említett kettő nyelvnél. Szerintem egy szinten van az angollal nehézség szempontjából, talán kicsit nehezebb az orosz, de mint mondtam - nem vészes. A ragozás nem könnyű, de ez ne ijesszen vissza a tanulásától.

Arabról sajnos nincs tapasztalatom, de ha Dubai-ba mennél mondjuk valamilyen ingatlanközvetítőnek vagy ilyen gazdasággal kapcsolatos, akkor tuti jól fogsz járni vele, viszont úgy hallottam arrafelé nem nagyon szeretnek felvenni külföldieket ilyen “komolyabb” munkakörökbe, szívesebben látnak pl takarítóként. Ide leginkább más cégek által szoktak kijutni a “nem arabok”, nem úgy, hogy jelentkeznek és felveszik.

2018. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! :) Anglisztika alapképzésre járok, jövőre fejezem be, ha minden igaz, aztán fordítói mesterképzésre szeretnék jelentkezni. Természetesen tovább fogom fejleszteni az angolt (üzleti angolt + amerikanisztikát tanulok).
2018. jún. 3. 19:24
 10/41 anonim ***** válasza:
30%

Angol>Német>Kínai>Francia=Spanyol=Orosz>Japán>Arab


Angol (C1-en vagyok):

Az angol az evidens.


Német:

A német vállalatoknak kiterjedtebbek a kapcsolatai, az én benyomásom szerint, ezért több olyan állás van, ahol hasznos lehet. Magyarországon ez duplán igaz, mert a multi vállalatok egy nagy része német nálunk, míg ez máshol nem feltétlen igaz.


Kínai (keveset tanultam kínait):

Szerintem a legtöbb kommentelő nagyon alábecsülte ezt a nyelvet. Az USA után messze Kína az, ami a legtöbb multicéget képes előállítani, és ebben a tekintetben már gyorsabban is fejlődik a vetélytársainál (USA-Japán-Korea). A többi európai erős ország messze elmarad tőle, mégha a GDPPP-jük sokkal magasabb is. Már most is rengeteg Kínai cég van olyan globális pozícióban, hogy érdekelt legyen az európai térségben, amit a kínai nyelv ismeretével magánszemélyként nagyon szépen ki lehet aknázni. A többi nyelvvel ellentétben, pedig ez az, amiben már most lehet tudni, hogy a pozíciója csak fejlődni fog, nem romlani.


Francia-Spanyol (keveset tanultam spanyolt):


Erős európai gazdaságok, vitathatatlan a jelentősségük. Spanyol emellett világnyelv is a gyarmatai miatt. Munka szempontból itthon nem hinném, hogy annyira hatalmas igény lenne rá, de valószínű, hogy többet tud kezdeni vele az ember, mint egy teszemaszt grúz nyelvvel :D


Japán (C1-en vagyok):

Erős ország, kiemelkedő multi cégekkel megintcsak, ez viszont jóval kevésbé teljesít szépen Európában, mint Kína, tekintve, hogy exportál hozzánk rengeteg dolgot, és gyárt is rengeteg mindent, de befektetni jóval kevésbé fektet belénk, mint az előző országok. A legtöbb állás, amit külföldre visznek az gyári, ezért környezetszennyezéshez a mi térségünkben hozzájárul, a gyárak pedig nem is a legnagyobbat kaszáló állások, és még kevés is van belőlük. Röviden túl messze van, hogy nagyon jelentős legyen, és ezen nem segít, hogy Európának csak az alacsonyabb képzettségű rétegét kívánja kiaknázni.


Arab:

Most halál komolyan, minden politikai töltet nélkül. Az arab világ a sötét középkorát éli. Legfőképpen ahhoz képest, hogy volt olyan hosszú korszak a történelem során, ahol ők voltak az elsőszámú kultúra. Semmi jele nem látszik annak, hogy ez a közeljövőben változna, így nem tulajdonítanék neki nemzetközi jelentőséget. Ha nincs erős kulturális talapzat az élet többi részét támogató pillérek is megdőlnek.

2018. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!