Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ing-es igeképzés rövid,...

Ing-es igeképzés rövid, hangsúlyos magánhangzó megállapítása. Van erre valamilyen szabály? Példa

Figyelt kérdés

Pédául: get- getting, stop, stopping


Köszönöm a segítséget előre is! Szép napot!


"A szóvégi mássalhangzó megkettőződik, ha előtte hangsúlyos és rövid magánhangzó áll, melyet egyetlen betű jelöl: swim – swimming – A swim i-je hangsúlyos, rövid, és egyetlen betű jelöli a hangot. Utána egyetlen mássalhangzó áll, az m, ez megduplázódik."



2018. jún. 5. 19:36
 1/6 Nyammogi ***** válasza:

Az idézet maga a szabály, és minden esetben valid.

Rengeteg példa van még ezeken kívül. To put - putting, to dig - digging, stb.

2018. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Arra gondolok, hogy miről ismerem fel szabályszerűen a "hangsúlyos és rövid" magánhangzót?


Mitől lesz valami hangsúlyos és rövid?


Értem, hogy ösztönösen rá lehet érezni, de tudatosan meg tudnád nekem fogalmazni? Köszi előre is!

2018. jún. 5. 19:56
 3/6 Nyammogi ***** válasza:
Értem, így most már értem. Általánosságban elmondható, hogy minden olyan ige, amiben csak egy magánhangzó található, a gerundos alakban mindig megduplázza a szó végi mássalhangzót. (Put,run,dig,swim,net,lot,stb.)
2018. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A duplázás azt a célt holgálja hogy előtte levő magénhangzó rövid, és nem azt pogy a mássalhangzót kell duplázni pl kattan vettem ettem...


Ha nem lenne írásban duplázva akkor a következő kiejtések lennének:

puting (pjúting), stoping (stÓping), swiming (swájming)


I hope this helps. Cheers.

2018. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
stoʊping
2018. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen az, csak nem akartam túlbonyolítani az öu. Így se semmi.
2018. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!