Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szinttől lehet azt...

Milyen szinttől lehet azt mondani, hogy tudok valamilyen nyelvet?

Figyelt kérdés

Amire már azt lehet mondani hogy beszélek angolul

B2 vagy C1? Esetleg több vagy kevesebb?


2018. jún. 8. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem általánosságban egy erős középfok felett. Akkor már alapvető témákban választékosan kell tudnod beszélni, de persze attól függ, mi a célod. Én tolmács vagyok angolból, gazdasági területen profinak tartom magam (ami persze azzal együtt igaz, hogy mindig van mit tanulni, örökké fejleszteni kell magunkat),de vannak témák (pl. műszaki, egészségügy), amiket a világért sem vállalnék.
2018. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
B2
2018. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

B2 - boldugulsz 80%-ban de 20%-ban bénázol

C1 - 5-10%-ban bénázol

C2 - 1-2%-ban bénázol

a hétköznapi életben


De speckó szókincsed még a C2 szinten sincsen. Azt pluszban kell megtanulni.

pl.

Marketing, Commerce, Business, Legal, Technical, MEdical... English, Math, Biology...

Ez általában nem több mint 100-200 szó

2018. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hétköznapi életben akkor, ha az ABC-ben meg tudod kérdezni az eladót, hogy merre találsz sajtreszelőt és reszelni való füstölt sajtot.


A munkahelyen akkor, ha meg tudsz tartani az adott nyelven egy egy órás előadást önállóan, és értelmes válaszokat tudsz adni az utána feltett kérdésekre.

2018. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem B2-C1. Hozzáteszem, ha bármikor is felmerül beszélgetés során, hogy valamelyikünk beszél egy adott nyelven, a következő kérdés nagy valószínűséggel úgyis az lesz, hogy mennyire, milyen szinten, vagy már magunktól tesszük hozzá. Magyarán szólva nem evidens a dolog.
2018. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!