Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Norvégul vagy svédül tanuljak?

Norvégul vagy svédül tanuljak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van minimum egy tucatnyi hasonló kérdés, de még mindig vekengek, mivel nem nagyon illettek rám.

Szóval szeretnék megtanulni egy harmadik nyelvet. Idáig angolul tanultam, ami egy középfokon megy és olaszul, ami egy gyenge középfokon, de ezeket még szeretném fejleszteni. Ha ezeket befejezem, akkor szeretnék belevágni valami újabba, ezért is gondoltam a norvégra és a svédre. A kiejtésüket szépnek találom és állítólag a svédet jobban keresik, viszont a norvéggal nagyjából megérteném a svédet és a dánt is írásban, így az hasznosabb lenne.

A mérleg ezért kicsivel a norvég felé billen számomra, de az elhelyezkedés terén már nem olyan ésszerű.

Német tudásom nincs, utáltam a nyelvet, emiatt alapjaim sincsenek.

1. Megéri belekezdeni a tanulásba, ha a germán nyelvek közé tartoznak?

2. A svédet vagy a norvégot ajánlanátok?

3. Ha norvég, akkor melyik dialekrust? Mennyire lesz kihatással a választás a tanulásra?


Előre is köszönöm a válaszokat. 16/L



2018. jún. 12. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A svéd hasznosabb gyakorlati szempontból, de egyik se túlságosan hasznos. Nem fognak amiatt téged keresni, mert megérted a dánt is írásban. Én svédet tanulnék inkább. Norvégból természetesen bokmal, ez nem nagyon kérdés.
2018. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez attól is függ, mik a céljaid. Pl. Svédországban az angollal meg tudod magad értetni.

Viszon a svéd nyelv elég hasonló a némethez, mind hangzásában, mind nyelvtani szempontból.

A norvég nyelvet nem ismerem.

Ha a helyedben lennék, én talán az orosszal foglalkoznék. De mondom, ez csak szubjektív dolog, mindenki azt csinál amit akar. Pláne 16 évesen, még sokminden van előtted, és lehetőség is van bőven.

2018. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

"Svédországban az angollal meg tudod magad értetni"

Ja, ha nyaralni mész, nyilván. Ha dolgozni, akkor bizony tudni kell svédül (vagy arabul).

2018. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem értem a kötekedésed. Szerintem a kérdés nem arra irányul, hogy szakmai szinten mit érdemes tanulni. Mert szakmai szinten nyílván a mindenkori hivatalos nyelv a mérvadó. Ha csak angolul tudsz pl. akkor német nyelvű területen nem tudsz elhelyezkedni. A Svéd nyelvterületen is ez van nyílván. Tehát ha el akarsz menni mondjuk a Volvo-hoz, akkor nem elég csak az angol.
2018. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából, ha nem ebbe a két országba akarsz menni dolgozni, akkor csak hobbi szinten van értelme tanulni.


Plusz amíg nem vagy egy nyelvből legalább felsőfokon addig teljesen felesleges egy harmadik nyelv.

2018. jún. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval értek egyet. Amíg nem vagy felsőfokon angolból, addig felesleges minden más nyelvet tanulni.


A kérdéseidre:

1. Ha utáltad a németet, akkor ezeket is fogod. Lehet, hogy jó a hangzásuk, de a nyelvtan a némethez hasonló.

2. Azt, amelyik országba költözni akarsz. Ha nem akarsz egyikbe se, akkor mindegy melyiket választod, nagyjából csak hobbinak lesz jó. Amúgy a svédnek egyszerűbb a nyelvtana.

3. Bokmal, természetesen. Ha külföldiként magyarul akarnál tanulni, nem a csángónak állnál neki. Oké, ez így kicsit sarkítás, de kb hasonló a helyzet.

2019. jan. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Izlandiul.
2019. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!