Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszországban hogyhogy...

Oroszországban hogyhogy nincsenek dialektusok?

Figyelt kérdés
Mármint amennyi van, az sem tér el sokban az alap orosztól. Ez hogy lehet? Egy ekkora országban nagyon furcsa.

2018. jún. 18. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországban a dialektusok beszélik az embereket.
2018. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D Oroszországban olyan kemények az emberek, hogy a dialektusok elbújtak előlük.
2018. jún. 18. 23:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Putyin nem engedi. :D

Amúgy lehet azért, mert máshova sorolják.

Pl. a csecsenföldiek orosza lehet nem dialektusnak van jegyezve, mert nekik is van ugye nyelvük, így az oroszt lehet, hogy csak tanulják. Ezt most csak teljesen laikusként írom, szóval lehet hülyeség, de én erre gondolok. :D

2018. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez nem teljesen így van, az ilyen tartományokban az orosz + az adott hely nyelve hivatalos nyelvek, de az oroszt továbbra is rendes oroszosan beszélik, nem akcentussal. Tök fura szerintem, hogy miért alakult ez így :D Mikor pl Németország, Norvégia vagy Nagy-Britannia sokkal kisebb, mégis tele vannak nyelvjárásokkal.
2018. jún. 19. 00:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy "nincsenek", még klasszifikálva is vannak: [link]
2018. jún. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de én úgy értem, hogy ezek között olyan minimális különbségek vannak, amik nem zavaróak. Ami szerintem elég döbbenetes a nagy távolságok ellenére. Konkrétan tegnap beszéltem egy moszkvai orosszal és személy szerint ő mondta, hogy “Oroszországban gyakorlatilag mindenhol megértik egymást az emberek, mert szinte nincsenek dialektusok, nem úgy, mint például az angolban” :D Aztán beszéltem egy szentpétervárival is és nem vettem észre nagyon különbséget a beszédükben.


Bár ha azt vesszük, az USA is baromi nagy, mégsem mondanám, hogy különösebben vannak dialektusok. Mondjuk egy összissz 300 éves ország más téma.

2018. jún. 19. 07:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a definíciód, hogy nem értik egymást, akkor például Németországban vannak olyan dialektusok, amelyeket az anyanyelvűek se értenek (például a kölni nyelv a Kölsch); de az angolban nem tudok ilyen nyelvjárásról (a walesi, skót stb. azok önálló nyelvek, nem az angol diakektusai). A magyarban is vannak nyelvjárások, mégis értjük egymást. Többnyire.
2018. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Angliában egy scouse-t beszélő liverpoolit nagyon nehezen fog megérteni egy londoni :D Vagy akárki, aki nem liverpooli. Nézz csak utána, sokféle alfaja van a brit akcentusnak. De amúgy igen, ilyesmire gondoltam, hogy számomra fura, hogy mekkora ország, mégis jobban megérti egymást egy novoszibirszki meg egy moszkvai, mint a huszadakkora távolságra levő liverpooli-londoni fickók egymást.
2018. jún. 19. 09:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugye ezt te se gondolod komolyan, hogy egy liverpooli nem érti meg a londonit.

Ez hatalmas nagy urban legend.

2018. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Az egyik exem egész konkrétan liverpooli angol, ezért tudtam felhozni a példát. Nyilván megértik egymást, ha mindkettő átvált erre a normál brit akcentusra, amivel velem is beszélt, de alapjában véve a liverpooli dialektus(scouse) kb mintha egy másik nyelv lenne :D
2018. jún. 19. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!