Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelv után koreai vagy...

Japán nyelv után koreai vagy kínai nyelv?

Figyelt kérdés
Szia! Tanulok japánul, de nem tudom, hogy ezután melyik nyelvet tanuljam. Ha a kínaiban 5000-10000 jel van, a japánban meg 3000, akkor megéri váltanom? Vagy inkább koreait? Esetleg online tanfolyam valamelyikre?

2018. jún. 21. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
お前、日本語が話せません
2018. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Első: Értelmes komment pls
2018. jún. 22. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Amelyikhez kedved van. Az érzelmi motiváció a döntő. Máskülönben a kínai a világ egyik legkönnyebb nyelve, az írást leszámítva.


Bár a kínai írás sokkal könnyebb még így is, mint a japán, beleértve az olvasást is.


Kínai (eredetű) szó jelből megszámlálhatatlanul sok van. más kérdés, hogy az aktuális nyelvi szabvány meghatározza, hogy mely jelek használhatóak hivatalosan, így az iskolában is azokat tanulják meg a gyerekek. Ez Japánban kb 2300 darab (meg van határozva, konkrétan melyek), Kínában nem tudom, mi az aktuális szabvány.


A koreai nyelv írás a világ egyik legegyszerűbb írása, bár bizonyos szempontból zavaróan egyszerű. Annyira minimalista (és kifejező, szemléletes), hogy az már kicsit nehezíti is az olvasását. :) Hiszen közel se olyan jellegzetes, mint a kínai (eredetű) jelek. Ettől függetlenül sokkal könnyebb boldogulni a koreai írásjelekkel, fonetikus, mint a japán kanák (bár ugye a japán nyelv nem csak kanákat használ, hanem kínai eredetű szójeleket is).


A koreai és japán nyelvtan állítólag közepesen nehéz. Nem vagyok olyan szinten, hogy biztosra állítsam, de sok haladó szerint ez a helyzet a nyelvtanukkal. Míg a mandarin kínai nyelvtanát állítólag egy hét alatt el lehet sajátítani (izoláló nyelv). Bár a kiejtése intonáló, a mandarinban csak 4 intonáció van, az épp elég, se sok, se kevés.


A koreai kiejtés nagyon félreérthető! Koreait és kínait inkább tanárral javaslom tanulni a kiejtés miatt, míg japánt lehet online is - szintén a kiejtés miatt, bár egy idő után a japán írás miatt szerintem jó, ha tanfolyamra, vagy tanárhoz jár az ember.

2018. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Második kedves választ köszi! Igazából mindkét nyelvre húz a szívem, mert nagyon tetszenek, és bár sokan a kínait hasznosnak mondják, szerintem a koreai se rossz :)
2018. jún. 25. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!